Цього року виші знизять ціни на навчання

У Міносвіти переконані, що конкуренція змусить недержавні навчальні заклади знизити вартість навчання, "як восени на Сорочинському ярмарку дешевшають яблука".

Міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник спрогнозував, що цього року недержавні вищі навчальні заклади зменшать ціни на навчання.

За словами міністра, на зниження цін на навчання вплине жорстка конкуренція між навчальними закладами.

"Це станеться так, як і восени на Сорочинському ярмарку дешевшають яблука і кавуни, тому що їх стає більше", - порівняв він.

"На сьогодні у нас в Україні 700 тисяч ліцензованих місць у вишах. А назустріч їм йде лише 191 тисяча випускників. До випускників цього року додадуться ті, хто не вступив у попередні роки. Максимум буде 240-250 тис. абітурієнтів. А пропозиція - більш як 700 тис. місць. Для недержавних навчальних закладів шлях тільки один - вони змушені пропонувати вигідніші сприятливі умови", - пояснив Табачник.

Міністр зазначив, що його відомство не планує розробляти штучну систему зменшення оплати за навчання.

"Штучно це запровадити неможливо. Зменшення цін відбудеться само собою через конкуренцію", - сказав Табачник.

Тим часом, як повідомлялося раніше, Міносвіти має намір скоротити державне замовлення у вищих навчальних закладах у 2011 році за тими спеціальностями, які не користуються попитом.

"Цього року серед випускників 11-х класів на бюджет зможе поступити понад 40% абітурієнтів, а це більше ніж минулого року. А на деяких спеціальностях дійсно буде на 10-15% скорочення. Тому, що ці професії не користуються попитом на ринку праці. Сьогодні на черзі стоять близько 40 тисяч юристів і 35 тисяч економістів - вони не можуть знайти роботи", - повідомив Табачник.

Читайте також:

Студенти знову зажадали відставки Табачника: "Студент - не кріпак! Міністр – м…ак!"

Табачник викине з програми 11 класів "зайві" предмети - щоб було як в Росії

Міносвіти вигадало новий спосіб оцінки знань випускників

Табачник хоче, щоб студенти платили за навчання не менше 8 тисяч на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: