Табачник: головний здобуток України – абсолютна двомовність

Міністр висловив переконання, що держава "не повинна насильницьким чином педалювати процес українізації шкіл".

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник вважає білінгвізм – двомовність – головним досягненням України за останні роки. Про це міністр заявив в інтерв’ю російським ЗМІ.

Табачник зокрема висловив упевненість в тому, що реформи Міносвіти, пов’язані з запровадженням у зовнішньому оцінюванні мов нацменшин, не спричинять розкол суспільства за мовним принципом. Він запевнив, що в Україні через це не утворяться "лінгвістичні резервації": "Думаю, що ні. Тому що я вважаю найбільшим досягненням багатьох років в Україні – абсолютний білінгвізм".

"Цього року на зовнішнє оцінювання 53 тисячі людей попросили лексико-графічну підтримку. З 400 приблизно тисяч дітей, 53 тисячі попросили лексико-графічну підтримку. Це означає, дитина попросила словничок! Тепер кожен випускник цього року і той, хто прийде на тестування з випускників минулих років – він має право добровільно поліпшити результати – він має право вибрати ту мову, якою його учили", - наголосив міністр.

Табачник вкотре нагадав, що Україна узяла на себе міжнародні зобов'язання, ратифікувавши в парламенті Європейську хартію регіональних мов і мов меншин. "Там передбачається, що в місцях компактного проживання батьки мають право брати участь у виборі мови навчання. Я вважаю, що держава не повинна насильницьким чином педалювати ані процес українізації шкіл у Луганську, у Севастополі, в Криму! Не повинно насильницьким чином примушувати педагогів і місцеві органи влади повертати дітей в російські школи з українських", - підкреслив він.

"Це нормальна демократична норма, яка абсолютно не викликає жодних дискусій у жодній європейській країні. Але, на жаль, в Україні є дуже часто просто-таки розлом тектонічний у поглядах політиків", - додав Табачник.

Читайте також:

Табачник проти заборони на пам'ятники Сталіну та Бандері

Табачник виступив за відміну українського дубляжу іноземних фільмів

Табачник: іспит з української мови залишиться у вузах

Табачник пообіцяв, що за акції проти нього студентам "нічого не буде"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: