Табачник хоче примусити чиновників знати російську

Табачник хоче примусити чиновників знати російську

Дмитро Табачник. Ілюстрація

На думку міністра, знання російської мови має бути обов'язковим.

Міністр освіти Дмитро Табачник, упевнений, що українські чиновники мають володіти як мінімум двома мовами.

"Прийняття закону в новій редакції про мову, де на чільне місце будуть поставлені просто права людини, не більше і не менше здатне об'єднати всю країну. Хочеш бути чиновником, перебувати на держслужбі, будь ласка, ти повинен абсолютно вільно володіти двома мовами - українською та російською", - зауважив міністр.

Він також додав, шо чим більше мов опановує людина, тим більше вона конкурентоздатна.

"Абсурдно доводити аксіому, що людина, яка володіє двома мовами, конкурентоздатніша, ніж та, що володіє однією. А людина, яка знає три або чотири мови, безумовно, конкурентоздатніша, ніж людина з двома мовами", - заявив Табачник.

За словами міністра, "безглуздо і аморально відмовлятися від того, що в нашій країні склалося історично".

"А всі школи України, як державні установи, мають всім дати обов'язковий державний стандарт української мови та української літератури. І по завершенні школи прийняти державну атестацію у вигляді іспиту або тестування з цього предмету. Все, питання, мені здається, на цьому вичерпане", - підсумував Табачник.

Раніше Табачник заявляв, що концепція "руський мир", яку активно розвиває патріарх московський і всієї Русі Кирило, не суперечить незалежності України.

Нагадаємо, розмови про відставку Дмитра Табачника почалися одразу ж після його призначення міністром освіти і науки 11 березня 2010 року. За "українофобські висловлювання" міністра регулярно вимагали звільнити депутати Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської облрад, студенти найбільших українських вишів, українські письменники - Оксана Забужко, Василь Шкляр, Юрій Андрухович.

Читайте також:

Табачник: казати "на Україні" правильно й коректно

Путін: в Україні практично кожен розмовляє російською

Екс-радник Путіна пояснив, чому не можна говорити "на Україні"

Повʼязані теми:

Наступна публікація