Табачник хоче, щоб студенти платили за навчання не менше 8 тисяч на рік

За підрахунками Міносвіти, контрактне навчання у вишах має коштувати не менше 8 тисяч гривень на рік: усе інше - демпінгування.

Міністерство освіти і науки вважає, що навчання у вищих навчальних закладах не може коштувати менш як 8-9 тисяч гривень на рік, заявив голова відомства Дмитро Табачник.

"Міністерство проводило моніторинг, скільки має коштувати контрактне навчання на рік, і ми дійшли висновку, що це має бути щонайменше 8-9 тисяч гривень, і нижче - це є демпінгуванням", - сказав міністр.

Табачник зазначив, що така вартість навчання пояснюється поточною необхідністю утримання матеріально-технічної бази, гуртожитків, виплати зарплат викладачам.

При цьому він також підкреслив, що чим кращий у ВНЗ викладацький склад і матеріально-технічна база, а відповідно і якість навчання, тим вищою має бути і плата за нього.

Крім того, на думку Табачника, у новому законі про вищу освіту має бути визначено, що питання встановлення плати за освіту є компетенцією автономії ВНЗ.

Цікаво, що раніше міністр називав ще вищу суму, в яку має обходитися студентам якісна освіта – навесні він заявляв, що за навчання у виші необхідно сплачувати не менше 10 тисяч гривень, а в містах-мільйонника – 12-14 тисяч гривень.

Читайте також:

Табачник заявив про збільшення держзамовлення у вишах

Міносвіти хоче повернути вступні іспити до вузів

У вузах через рік запровадять нову систему прийому документів

Табачнику віддали Києво-Могилянську академію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: