Табачник поверне у вузи вступні іспити

Згідно з новою редакцією закону "Про вищу освіту", Дмитро Табачник планує повернути вступні іспити до вишів.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник планує повернути вступні іспити до вищих навчальних закладів. Про це заявив координатор громадської організації "Студентський захист" Андрій Черних.

За його словами, такий висновок можна зробити, ознайомившись з проектом закону "Про вищу освіту" (нова редакція), розміщеному на сайті Міністерстві освіти і науки України 10 листопада.

"Відповідно до законопроекту, планується визначити, що прийом до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням середнього балу державного документа про повну загальну середню освіту та бала вищого навчального закладу", - підкреслив Черних.

В організації зазначили, що це вже є другою спробою Міністерства освіти і науки запровадити на законодавчому рівні повернення системи вступних іспитів, запровадження яких спільно з врахуванням середнього балу атестату за 200-бальною шкалою абсолютно нівелює зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

"Очевидно, що в МОН є розрахунок на те, що до початку вступної кампанії 2011 року відповідний законопроект буде прийнятий і Міносвіти буде зобов'язане невідкладно внести зміни до Умов прийому, нещодавно затверджених, і таким чином поверне телефонне право, мішки з грошима до вищих навчальних закладів з одного боку, а з іншого – назавжди позбавить можливості розумних молодих людей, особливо з сільської місцевості, вступити до престижних вишів за державним замовленням", - підсумував Черних.

Як повідомлялося раніше, Дмитро Табачник також підвищив плату за пробне тестування до 84 гривень. Нагадаємо, раніше, вартість пробного тестування складала  64 гривні.

Як відомо, 11 листопада українські студенти планують вийти на акцію протесту проти комерціалізації освіти.

Як зазначають організатори акції, приводом для протесту послужило те, що уряд не виконав вимогу студентів відносно відміни ряду платних послуг у вузах, школах і дитсадках.

Читайте також:

Студенти знову підуть мітингувати проти поборів у вузах

Табачник представив нові правила вступу до вузів

Табачник зобов'язав ВНЗ затвердити перелік платних послуг

Табачник наказав затвердити в дитсадках офіційні побори

Кабмін узаконив побори в вузах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: