Табачник наказав відкрити російські класи в українських школах

Батьки деяких україномовних шкіл на сході України попросили Дмитра Табачника відкрити класи з російською мовою навчання.

Міністр освіти Дмитро Табачник доручив відкрити в двох україномовних навчальних закладах - школі №73 м. Горлівки (Донецька обл.) та школі-гімназії №30 м. Луганська - класи з російською мовою навчання.

Зокрема, як розповів представник батьків першокласників з Горлівки Ігор Фунтів, батьки 34-х першокласників звернулися в міське та обласне управління освіти з проханням відкрити в україномовній школі №73 клас з російською мовою навчання.

У відповідь батьки отримали відповіді управлінь, в яких, зокрема, наголошувалося, що в Горлівці є достатня кількість шкіл з російською мовою навчання, в які батьки можуть віддати своїх дітей.

За словами Фунтова, батьків першокласників не влаштували такі відповіді, оскільки у кожної сім'ї є свої аргументи на користь школи №73: кому-то ця школа ближче до дому, комусь подобається педагогічний склад школи і т.д.

Не задовольнившись відповіддю місцевої влади, батьки горлівських першокласників написали звернення народному депутатові від Партії регіонів Вадиму Колесніченку, який на сайті "Російськомовна Україна" опублікував Відкритий лист і направив депутатський запит міністру освіти Дмитру Табачнику щодо прохання батьків. У листі Колесніченко містилося також аналогічне прохання батьків першокласників і луганської школи-гімназії №30.

У відповідь Табачник повідомив Колесніченку, що дав доручення позитивно вирішити питання, порушене горлівськими і луганськими батьками.

Фунтів підтвердив виданню, що питання з відкриттям російськомовного класу в україномовній школі №73 вже вирішується на місцевому рівні.

"Вчора батьків першокласників запросили до школи №73 і попросили підтвердити, чи приведуть вони першокласників, щоб відкрити для них російськомовний клас", - уточнив представник горлівських батьків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що батьки 17 дітей, які підуть в цьому році вчитися в №30 школу Луганська, наполягають на тому, щоб їхні діти навчалися російською мовою, однак для того, щоб сформувати клас, потрібно мінімум 25 дітей. У цілому в Луганську на сьогодні 87% дітей навчаються російською мовою.

Читайте також:

У луганській школі не можуть набрати дітей для російського класу

Табачник вважає українську мову зайвою для аспірантів

Російська мова найближчим часом стане регіональною в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: