Табачник напише диктант з української мови

Табачник напише диктант з усіма, бо йому "цікаво подивитися, чи не застаріли набуті в школі й в університеті навички".

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник у вівторок напише диктант з української мови. Про це він сказав журналістам.

"Я візьму участь у написанні диктанту, тому що мені цікаво подивитися, чи не застаріли набуті в школі й в університеті навички", - повідомив міністр.

Нагадаємо, диктант приурочено до Дня української писемності. Його буде озвучено Національною радіокомпанією о 16:00, і кожен охочий зможе перевірити своє знання української мови.

Як повідомлялося, голова Верховної ради Володимир Литвин вважає за доцільне, щоб державні службовці перед тим, як зайняти посаду, здавали іспити на знання Конституції, історії й української мови.

Свято День української писемності започатковане в листопаді 1997 року Указом президента Леоніда Кучми "на підтримку ініціативи громадських організацій і з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".

Відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця, давньоруського письменника-літописця.

Нестор народився у 50-х роках XI століття в Києві. У 17 років став послушником Києво-Печерської лаври. Він став творцем перших зразків давньоруської житійної літератури, написаних у 80-х роках ХІ ст.

Згідно з соціологічними опитуваннями останніх років (зокрема, Центру Разумкова за 2006–2008 рр.), українську мову вважають рідною близько 44% громадян України. Ще близько 29% вважають одночасно рідними українську та російську мову.

Читайте також:

Табачник нагородить найкращих викладачів до Дня української писемності

Нацрадіокомпанія проводить у вівторок Всеукраїнський диктант

Янукович пообіцяв захищати українську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: