Табачник не називав роман Шкляра ксенофобським: "Я його не читав"

Табачник наголосив, що жодного слова про роман Шкляра не говорив: "Я висловлюю судження лише про те, що достеменно знаю".

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник запевнив, що не говорив жодного слова про роман Василя Шкляра "Чорний ворон", оскільки не читав його.

Про це він заявив 9 березня після засідання Уряду.

"Я ніколи жодного слова про роман не говорив, тому що я його не читав. І взагалі, я висловлюю судження лише про те, що достеменно знаю. Тому перестаньте поширювати плітки", - наголосив міністр, відповідаючи на запитання журналістів, чи правда, що він називав роман Шкляра ксенофобським.

Також журналісти уточнили, чому Шкляра не було у списку претендентів на здобуття Шевченківської премії, на що Табачник відповів: "Гадки не маю, я – не член Шевченківського комітету".

Нагадаємо, напередодні Шкляр звернувся до президента з проханням перенести його нагородження "на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника".

Роман "Залишенець" ("Чорний Ворон") відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Водночас, представники низки громадських організацій та політичних партій заявляли, що у творі містяться спроби розпалювання міжнаціонального розбрату, а також некоректні образи і висловлювання на адресу представників російської, китайської, єврейської і інших національностей.

На Шевченківську премію з літератури цього року претендували також поет Павло Вольвач із збіркою "Триб" та Володимир Рутківський із дитячою трилогією "Джури".

Читайте також:

Вручення Шевченківської премії пройде без Шкляра і Януковича

Аналітика на тему: Чому не семіт я, чому не літаю!

Шкляр відмовився від Шевченківської премії через Табачника

ВідеоТабачник не називав роман Шкляра ксенофобським: "Я його не читав"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: