Табачник не визнав монумент Сталіну у Запоріжжі пам’ятником

По-перше, це не пам'ятник, а бюст. По-друге, він споруджений не в Запоріжжі, а на території офісу однієї з політичних сил, - заявив міністр.

Говорити про те, що в Запоріжжі був встановлений пам'ятник Йосипу Сталіну "не зовсім коректно".

Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник в ефірі Шустер Live.

"По-перше, це не пам'ятник, а бюст. По-друге, він споруджений не в Запоріжжі, а на території офісу однієї з політичних сил", - сказав він.

Крім того, міністр зазначив, що "ні запорізькі місцеві органи влади, ні центральні органи влади, жодної копійки не фінансували, не пропагували і не створювали цей пам'ятник".

"Не має права жодна нормальна, цивілізована держава примушувати людей уніфікувати. Тобто нав'язувати одну ідеологію, нав'язувати однакові погляди", - заявив Табачник.

"Якщо місцева громада або якась політична сила на Західній Україні хоче за свої гроші прославляти людей, які їм здаються героями, то вона не має права відмовляти у такому ж праві увічнювати героїв представникам будь-якої іншої територіальної громади чи політичної сили", - вважає міністр.

У той же час він зазначив, що не підтримує встановлення цього пам'ятника.

Нагадаємо, Табачник вважає, що нові пам’ятники Сталіну в Україні не з’являться. Водночас, міністр засудив спорудження пам’ятників лідерам українських націоналістів.

"Я до пам’ятника Сталіну квіти не понесу. Якщо говорити про факти історії, то Сталін був вождем армії, яка перемогла, і вождем народу, який виграв Велику Вітчизняну війну. Тому його місце в історії значуще й непохитне", - сказав Табачник.

На його думку, Сталін є негативним історичним персонажем через численні злочини сталінського режиму.

Читайте також:

Табачник не бачить різниці між Сталіним і Бандерою

 В Раді пропонують заборонити пропаганду сталінізму

Під час відкриття пам’ятника Сталіну померла жінка

У Запоріжжі відкрили пам'ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: