Табачник підготує українсько-російський підручник з історії до кінця року

Міністр обіцяє, що в посібнику вчителі історії зможуть ознайомитися з офіційною точкою зору історичної науки.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник прогнозує завершення розробки україно-російського посібника для вчителів історії до жовтня-листопада. Про це він сказав на брифінгу.

"Я думаю, ми зможемо його оприлюднити, ну, оптимістично так десь до жовтня-листопада місяця", - сказав Табачник.

Він зазначив, що на сьогодні вже готові багато матеріалів для цього посібника. Також міністр підкреслив, що в посібнику вчителі історії зможуть ознайомитися з офіційною точкою зору історичної науки.

В той же час він відзначив, що в підручнику можлива наявність дискусійних питань і представлень різних позицій, а також публікацій фрагментів документів.

За словами Табачника, угода про першочергові заходи щодо розвитку науково-освітньої співпраці на період 2010-2012 років, підписана між Міністерствами освіти України і Росії, передбачає надання Міністерствами освіти двох країн підтримки україно-російської комісії істориків, найближче засідання якої планується в червні у Києві.

Нагадаємо, Росія неодноразово закликала Україну переписати підручники історії і створити фактично нову концепцію викладання історії України в школах.

Зокрема, днями депутат Державної думи Росії від пропутінської партії "Єдина Росія" Сергій Марков заявив, що вважає "важливим завданням" "різку, радикальну зміну підручників історії в сучасній Україні", бо, на його думку, "вони сфальсифіковані".

Водночас, віце-прем'єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко спростовівав інформацію про підготовку Україною спільного з Росією посібника для вчителів історії.

Читайте також:

Міносвіти готує нову концепцію подачі історії України

Російський депутат вимагає "різкої зміни підручників історії в Україні"

Табачник не бачить різниці між Сталіним і Бандерою

Табачник хоче повернути в школи російську літературу

ВідеоТабачник про українсько-російський підручник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: