Табачник: підручники не повинні складатися з позицій "загубленого в горах племені"

Міністр виступає за розробку підручника  з історії України, який  не охоплюватиме події останніх  10 років.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник розповів, яким він бачить новий підручник історії.

"На мій погляд, в першу чергу підручник має бути історично коректним - трактування вітчизняної і світової історії не може змінюватися із зміною президента або міністра освіти, не може і не повинна залежати від особистих смаків, комплексів і фобій будь-якого посадовця, тому підручник повинен наповнюватися фактами безперечними (якщо, звичайно, керуватися позиціями цивілізованого європейця, а не представника "маленького, але гордого", загубленого в горах племені) ", - заявив він.

"Так, наприклад, в розділі історії Європи середини ХХ століття підручник повинен допомогти учителеві пояснити учням, чим відрізнялася Велика Вітчизняна війна від Другої світової, які коаліції брали участь у війні і якими були їх цілі, де проходили лінії фронтів, хто, коли, кому і з якої причини війну оголосив, хто визнаний світом агресором, хто у кого брав капітуляцію.. Напевно, після того, як увесь цей матеріал буде якісно засвоєний учнем, у нього не буде жодних проблем з ідентифікацією, таких осіб, які розбурхують сьогоднішнє суспільство, - Сталіна і Бандери з Шухевичем", - вважає Табачник.

Крім того, Табачник  виступає за розробку підручника  з історії України, який  не охоплюватиме події останніх  10 років (2000-2010 років).

"Передусім, необхідно виробити концепцію цього нового підручника. Крім того, я упевнений, що в повній відповідності з європейською традицією підручник не повинен охоплювати події останніх як мінімум десяти років", - відмічає міністр освіти і науки.

За його словами, підручник, що охоплює останнє десятиліття історії, є не історичним, а політичним.

"У іншому випадку це не історія, це політика", - підкреслив Табачник.

Нагадаємо, раніше міністр заявив, що має намір прописати в навчальній програмі з історії, що Голодомор - спільна трагедія, а не геноцид українців.

 

Читайте також:

Табачник уріже вивчення української літератури в школах

Табачник: студенти мусять платити за навчання не менше 10 тисяч

Табачник позакриває сільські школи з малою кількістю дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: