Табачник полетить в Москву говорити про перемогу над фашизмом

Міністр освіти в колі своїх колег з СНД обговорить питання "об'єктивного висвітлення" історії Другої світової війни.

У четвер, 8 квітня, у Москві міністр освіти і науки України Дмитро Табачник візьме участь у Міжнародній конференції, присвяченій 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні і закінченню Другої світової війни.

Про це повідомила прес-секретар міністра освіти і науки України Маргарита Велькова.

Прес-секретар Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав - учасниць СНД Олександр Калугін повідомив, що пленарне засідання конференції пройде у "Будинку Пашкова" Російської державної бібліотеки. Крім того, відбудуться круглі столи експертів у Центральному музеї Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на Поклонній горі.

Тема форуму - "Перемога над фашизмом в 1945 році: її значення для народів СНД і світу", девіз - "Ми перемогли разом!", під яким проходить і Рік ветеранів у СНД.

За інформацією Калугіна, захід відбудеться у рамках головування Росії в СНД і відповідно до міждержавного Плану основних заходів щодо підготовки і святкування 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Організатори конференції - Міністерство освіти і науки Росії, Російська Академія наук, Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав - учасниць СНД.

"Ця конференція - один з найбільш представницьких заходів щодо теми Великої Перемоги, що відбулися в СНД за останні роки. Серед учасників - президенти і віце-президенти національних академій наук Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Молдови, Таджикистану, Туркменії, України, керівники міністерств і відомств країн Співдружності, молодіжні лідери Союзу пошукових загонів країн СНД", - повідомив він.

У роботі конференції також беруть участь авторитетні зарубіжні експерти з країн Балтії, а також Великобританії, Німеччини, Польщі, США, КНР.

На пленарному засіданні і круглих столах обговорюватимуться актуальні теми: уроки війни і сучасні загрози миру; внесок народів Радянського Союзу у Перемогу над фашизмом; пам`ять про війну і об`єктивне висвітлення її історії; досвід і цінності союзництва; післявоєнний устрій світу і відданість ідеалам ООН; спадщина Перемоги і спадкоємність поколінь.

Після закінчення конференції планується ухвалити підсумковий документ.

Для учасників і гостей конференції організовано низку експозицій, зокрема виставку з відкритих архівних матеріалів. У її організації брали участь Росархів, Міноборони, МЗС Росії і архів президента Росії.

Також у рамках конференції пройде спеціальне засідання Міжнародної Асоціації інститутів історії країн СНД.

Як повідомлялося, раніше Табачник висловив впевненість, що держава не повинна забороняти встановлення пам'ятників одіозним особистостям, таким, як Йосип Сталін або лідери українських націоналістів Степан Бандера і Роман Шухевич.

Читайте також:

Табачник: головний здобуток України – абсолютна двомовність

Табачник проти заборони на пам'ятники Сталіну та Бандері

Табачник виступив за відміну українського дубляжу іноземних фільмів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: