Табачник присвоїв звання професора Бендері

Міністр освіти присвоїв звання професору Івану Бендері. Проте спочатку була плутанина через прізвище і усі кивали у сторону лідера ОУН Степана Бандери.

Міністр освіти Дмитро Табачник присвоїв Івану Бендері, 60-річному директорові інституту при Подільському аграрно-технічному університеті, звання професора. Проте спочатку була плутанина через прізвище й існувала думка, що звання присудили лідеру ОУН Степану Бандері.

До свого знаменитого майже однофамільця Бендера ставиться поблажливо: "Людина боролася за незалежність, а з ким - це інше питання. Не можна викинути з історії ні його, ні інших суперечливих персонажів - Леніна, Сталіна, Берію. Тому що всі вони робили щось корисне для своєї країни".

Директор інституту також розповів, що через своє прізвище свого часу він натерпівся. Під час служби в Радянській армії частина товаришів по службі дивилася на нього скоса, як на ворога. "Але міняти прізвище, як радили, не став", - каже Іван Миколайович.

В Україні налічується 38 осіб з прізвищем Бандера, за електронною базою даних. Причому майже половина мешкає в місті Стрий. Але ця інформація, можливо, вже застаріла: довідкова по Львівській області повідомила всього про двох Бандер - Петра і Ярему. Причому обидва виявилися ... родичами того самого Бандери. "Мій батько був троюрідним братом Степана Бандери. Сам я його не знав, але мені за нього діставалося. За часів СРСР я працював інженером, і доводилося їздити у відрядження і в Донецьк, і до Києва. Там мене дуже по-хамськи зустрічали. А зараз нічого, не ображають: хоча те, що у Бандери відібрали звання героя, - у мене цей вчинок в голові не вкладається", - говорить нащадок провідника ОУН.

Петлюр в країні ще менше - 19. Зате українців з прізвищем Махно проживає більше 3 тис.

"Зараз на моє прізвище ніхто не звертає уваги, а от у радянський час постійно траплялися курйози, - розповів Василь Махно, заступник директора одного з підприємств у Чорнобилі. - Пам'ятаю, ще молодим я потрапив до лікарні з апендицитом. Лежу в палаті і чую розмову між медсестрою і хірургом. Хірург каже: "Давай сюди Махно, будемо різати". Вона відповідає: "Ні, Махно кудись втік (а до мене дружина приходила, може, я виходив)". Лікар засміявся: "Ну добре, давай поки Петлюру, потім Шкуро (Андрій Шкуро з Кубані був генерал-лейтенантом Вермахту. - ред.), і давай Махно шукай. Я його хотів першим різати".

Читайте також:

Львів замість Дня Перемоги святкуватиме День Героїв – Бандери, Шухевича та інших

ПР поскаржилася в прокуратуру на Львівську облраду через мову і Бандеру

Монумент Слави у Львові вже не будуть охороняти, як Бандеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: