Табачник проти заборони на пам'ятники Сталіну та Бандері

Міністр освіти вважає, що за встановлення пам'ятників одіозним історичним особистостям має відповідати тільки місцева влада.

Міністр освіти Дмитро Табачник вважає, що держава не повинна забороняти встановлення пам'ятників одіозним особистостям, таким, як Йосип Сталін або лідери українських націоналістів Степан Бандера і Роман Шухевич.

Про це він заявив, коментуючи ініціативу комуністів встановити пам'ятник Сталіну в Запоріжжі. "У Запоріжжі стався, на мій погляд, абсолютно сумний факт для початку 21 століття - місцеві органи влади хочуть спорудити пам'ятник Сталіну. Забороняти держава, на мій погляд, не повинна. Потрібно просто сказати, що це місцевий бюджет", - сказав Табачник.

На його думку, місцева влада повинна вибрати, куди спрямувати ці гроші - наприклад, на ремонт шкіл, або на те, щоб "спорудити бронзовий істукан людині, яка пролила масу крові своїх співвітчизників і не своїх співвітчизників".

"Будь ласка, вибирайте! Нехай за це несе безпосередньо відповідальність місцева рада і місцевий мер", - сказав Табачник.

Він також вважає, що держава не повинна насильно демонтувати або вимагати демонтувати "пам'ятники націоналістичним тоталітаристам у Західній Україні". "Але ось у підручнику потрібно говорити правду. Що Шухевич одягнув форму гітлерівської армії і проводив каральні операції проти мирного населення на Західній Україні, проти мирного населення в Білорусі", - сказав Табачник.

"Буде правдою говорити те, що було два партизанських рухи в Україні. У боротьбі з радянським партизанським рухом - це підтверджують німецькі архіви - німці втратили сотні тисяч людей під час окупації України. У боротьбі з ОУНівськими партизанськими загонами втратили значно меншу кількість, що обчислюється кількома сотнями загиблих і, може, тисячами", - додав він.

Табачник зазначив, що "місцеві органи влади у Західній Україні постійно виходять з ініціативами героїзувати людей, які представляють нічим не найкращу форму тоталітаризму - націоналістичну".

"І за своєю жорстокістю тоталітаризм класовий і тоталітаризм націоналістичний - це рідні брати, і на кому з них більше крові, я думаю, що не можна зважити на жодних вагах!", - заявив він.

Нагадаємо, запорізькі комуністи мають намір встановити пам'ятник Сталіну в місті до 9 травня.

Уряд вже відмовився втручатися в цю ситуацію, заявивши, що не буде тиснути на запорізьких активістів.

Читайте також:

Уряд не проти встановлення пам’ятника Сталіну в Запоріжжі

Табачник виступив за відміну українського дубляжу іноземних фільмів

Ющенко закликав Януковича зберегти за Бандерою звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: