Табачник розповів про нові правила прийому до вузів

Міносвіти затвердить нові правила вступу до ВНЗ до листопада 2010 року. Зараз завершується громадське обговорення проекту правил прийому і після того, як будуть опрацьовані всі пропозиції, міністерство їх затвердить.

Міністерство освіти і науки має намір затвердити правила прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів на 2011 рік до листопада.

Про це на прес-конференції повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

За його словами, зараз завершується громадське обговорення проекту правил прийому і після того, як будуть опрацьовані всі пропозиції, міністерство їх затвердить.

Планується, що в 2011 році прийом документів до ВНЗ буде проходити з 1 по 31 липня, а для тих абітурієнтів, які складатимуть вступні іспити - з 1 по 22 липня.

Крім того, планується зберегти можливість подачі сертифікатів зовнішнього незалежного тестування попередніх років.

Також Міносвіти має намір встановити квоту для прийому пільговиків в 25% від загальної кількості місць на спеціальності.

Крім цього, міністерство має намір встановити, що переможці 4 етапу всеукраїнських учнівських олімпіад, а також конкурсів робіт Малої академії наук будуть мати можливість користуватися пільгами при вступі на спеціальності, для яких предмет, за яким вони отримали відміну, є профільним.

Також планується надати випускникам підготовчих курсів вузів з природничих та математичних спеціальностей можливість при вступі на профільні спеціальності додавати 20 балів до загальної кількості рейтингових балів.

Крім того, в 2011 році планується зберегти обмеження щодо можливості подавати документи на вступ до 5 вузів на 3 спеціальності в кожний, і зберегти облік результатів зовнішнього тестування та атестата про середню освіту при вступі до вузів.

Нагадаємо, що в 2010 році подача абітурієнтами документів до ВНЗ повинна була проходити 15-31 липня, проте через велику кількість скарг Міносвіти продовжило строки прийому документів на 5 днів до 5 серпня.

Також Табачник прогнозує істотне скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах в 2011 році.

"В 2011 році ми будемо серйозно скорочувати державне замовлення", - заявив міністр.

Табачник зазначив, що демографічна ситуація підтверджує необхідність перегляду держзамовлення, а також повідомив, що Міносвіти буде домагатися формування держзамовлення лише разом з Міністерством економіки, без залучення інших міністерств, навіть якщо в їх управлінні перебувають ВНЗ.

У липні Кабінет міністрів збільшив державне замовлення на підготовку молодших фахівців у ВНЗ за освітньо-кваліфікаційною програмою "молодший фахівець" на 16 тис. з 68 тис. до 84 тис., за програмою "бакалавр" - на 3 тис. з 129 тис. до 132 тис. в 2010 році.

Читайте також:

Табачник закликав молодь боротися з націоналізмом

Нова опозиція

У ПР вирішили ініціювати відставку Табачника

ВідеоТабачник розповів про нові правила прийому до вузів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: