Табачник розповів про переваги російської мови

У Криму пройшов круглий стіл, організований створеною з ініціативи Дмитра Табачника організацією, яка виступає за двомовність України.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник впевнений, що двомовність є для України перевагою, а не проблемою.

"Будь-який з громадян України від народження має доступ до двох океанів інформації, двох великих культур. Україна може повною мірою користуватися цією перевагою для підвищення конкурентоспроможності в європейському співтоваристві та у світі в цілому", - сказав Табачник, виступаючи в суботу на круглому столі в Сімферополі.

Круглий стіл на тему "Культурно-мовне розмаїття України - фактор стабільності та випереджаючого розвитку" провела створена з ініціативи Табачника громадська організація "Собор громадянської згоди", що об'єднує прихильників збереження багатомовності.

Учасники круглого столу - близько 50 кримських політиків, політологів, керівників і викладачів вузів - закликали владу активніше долати міжнаціональні та міжконфесійні проблеми, що загострилися під час президентства Віктора Ющенка, "який активно проводив політику "українізації", пов'язану з витісненням російської мови".

На думку Табачника, політична криза та економічний спад, якими охарактеризувалося президентство Ющенка, "показали неприпустимість підтримки лише однієї державної ідеології, силового нав'язування поглядів більшості громадян".

"У період 2005-2009 років населення окремих регіонів української держави присвоїло собі право говорити від імені всієї країни, лише свій діалект видаючи за "правильну" українську мову, лише свої звичаї вважаючи гідними наслідування і поширення, лише свою версію християнства - канонічною, лише себе - повноцінними громадянами", - йдеться в заяві учасників круглого столу.

Вони нагадали, що чинний глава держави Віктор Янукович обіцяв сприяти більш широкому поширенню в Україні російської мови.

"Заявляємо про підтримку перших кроків чинної влади... Проте... вжитих заходів явно недостатні. Небезпека націоналістичного реваншу зберігається. Влада має більш рішуче і послідовно відстоювати громадянську єдність країни", - заявили учасники зібрання.

Читайте також:

"Свобода": в Україні лише три нації - українці, малороси і "совки"

Табачник відкриє у Москві першу українську школу

Одеський даїшник на питання українською: "Нє понімаю тєлячью мову" (відео)

ПР: п'ять років насильницької українізації призвели до неграмотності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: