Табачник розповів, що поганого в українізації освіти

На переконання Табачника, російська мова в Україні має отримати ті самі права, які мала українська в СРСР.

Не можна шляхом насильницької українізації позбавляти громадян країни права здобувати освіту рідною мовою. Про це заявив міністр освіти та науки Дмитро Табачник, розповідаючи виданню "Сегодня", що поганого він бачить в українізації освіти.

"Не можна насильницьким шляхом позбавляти громадян країни, у випадку з Україною - переважну більшість громадян, права здобувати освіту рідною мовою. В англійців є термін "материнська мова", тобто мова, якою говорили в сім'ї дитини, яку вона чула ще будучи немовлям, якою вона мислитиме, коли виросте. Ось цю саму материнську мову і намагаються витравити українізатори, завдаючи психологічної травми мільйонам наших співгромадян", - заявив міністр.

Водночас, за словами Табачника, здобуття освіти рідною мовою не звільняє від знання української, "як це намагаються представити націоналісти". Міністр нагадав, що навіть в українській радянській школі українська мова була обов'язковою до вивчення: там, де викладання велося українською мовою, її вчили з першого класу, де російською - з другого.

"Якщо, за твердженням наших націоналістів, в СРСР відбувалася "жахлива насильницька русифікація", то хай вони нададуть російській мові в Україні ті самі права, які мала українська в СРСР", - наголосив він.

Нагадаємо, в Україні тривають акції протесту проти призначення Дмитра Табачника міністром освіти та науки. Нового керівника Міносвіти звинувачують в українофобії через низку його попередніх висловлювань, зокрема про галичан, які начебто ніколи не належали до Великої України.

Сам Табачник заявив, що у відставку не піде, та запевнив, що його погляди не впливатимуть на роботу в міністерстві.

Читайте також:

Табачник не піде у відставку, навіть якщо студенти голодуватимуть

Ректори провідних вузів виступили проти відставки Табачника

Табачник отримав СМС із біографією вбитого бандерівцями міністра

У Тернополі провели віче "Геть табачників!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: