Табачник розповів, як він ощасливить студентів і вузи

Глава Міносвіти поділився секретами нового закону про вищу освіту, розробленого його відомством.

Новий закон про вищу освіту, який можуть прийняти вже в серпні, дозволить збільшити стипендії до прожиткового мінімуму і вивести освіту на європейський рівень. Про це заявив міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.

Одна з основних змін, яка чекає студентів, - рівні кваліфікації. Якщо закон буде ухвалений, в Україні можна буде стати молодшим фахівцем, бакалавром, магістром, доктором філософії і доктором наук.

"Усі фахівці автоматично стануть магістрами - це торкнеться тих, хто закінчив вуз і ще вчиться", - розповів Табачник.

Правда, зміняться і терміни навчання. Наприклад, в аспірантурі він виросте з 3 до 4 років. "Зараз тільки 24% аспірантів захищається після трьох років. Так навіщо нам самих себе обманювати?", - аргументував позицію свого відомства міністр.

Куди більше змін, за його словами, буде в організації роботи вузів. Вищим навчальним закладам дозволять об'єднуватися в консорціуми з іншими вузами і навіть середніми навчальними закладами, зокрема іноземними.

Крім того, кожен державний вуз зможе відкрити профільний коледж для майбутніх абітурієнтів. Також університети отримають право впроваджувати міждисциплінарні курси, що, на думку міністра, наблизить українську вищу освіту до західних зразків.

"Чим славляться найкращі вищі навчальні заклади світу? Тим, що в них бакалавр мистецтв може бути одночасно менеджером, який не лише розбирається, але й може організувати ту ж виставку. Тепер і український вуз зможе сконструювати таку програму для студентів", - підкреслив глава Міносвіти.

Важливий момент для студентів - стипендія. Табачник обіцяє, що вона буде збільшена до прожиткового мінімуму. "Але Мінфін в цьому питанні стоїть на смерть", - підкреслив він.

Зачіпає запропонований Міносвіти закон про вищу освіту і інші фінансові питання.

Так, за словами Табачника, одна з головних пропозицій - дозволити державним вузам нарівні з приватними повністю розпоряджатися усіма заробленими коштами на власний розсуд, а також вести господарську діяльність.

"І навіть використати майно вузів, наприклад, здавати приміщення в оренду. Але поки що пробити це в Мінфіні я не можу. Адже в мене проста логіка. Якщо майно використовується незаконно, якесь крадійство, то для цього є прокуратура і відповідати (порушники - ред.) будуть вже зовсім за іншим законом. А у нас в країні виходить так: державні і приватні вузі живуть в якихось різних правових полях. Недержавним можна усе, державним - не можна нічого", - зазначив міністр.

"Усе це буде, якщо буде ухвалено закон. На жаль, в цій країні "якщо" в мене більше, ніж відповідей на питання", - підсумував він.

Читайте також:

Янукович пригрозив Табачнику відставкою

Табачник: США штовхають Україну до екваторіального дебілізму

Табачник уріже кількість вузів у 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: