Табачник скасував державний іспит з української мови у вищій школі

Дмитро Табачник вирішив провести "оптимізацію фінансових витрат навчальних закладів" і зекономити на іспиті з української.

Новий міністр освіти та науки Дмитро Табачник  скасував іспит з української мови у вищій школі державну і цим самим усунув українську мову з наукової сфери.

Про це повідомили у прес-центрі Центру правових та політичних досліджень "Сім".

Дмитро Табачник наказом від 29.03.2010 № 259 вніс зміни до наказів міністра Івана Вакарчука від 09.07.2009 № 642 "Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента" та від 21.12.2009 № 1150 "Про затвердження програм навчальної дисципліни "Українська мова (за професійним спрямуванням)".

У мотивувальній частині наказу Табачника про скасування державного іспиту з української мови йдеться про "оптимізацію фінансових витрат навчальних закладів".

Як відомо, попередній міністр Вакарчук вважав, що студенти мають вміти якісно писати наукові та публіцистичні тексти, їх редагувати, фахово висловлюватися українською мовою.

Екзамену з української мови (за професійним спрямуванням) було надано статусу державного міністром Іваном Вакарчуком. Це підвищувало рівень підготовки з української мови та мотивацію студентів до її вивчення на професійному рівні.

Відзначимо, що план поліпшення україномовної підготовки мав на меті підготувати студента-випускника до написання й захисту дипломної роботи. Така підготовка була зорієнтована на поглиблення знань про науковий стиль мовлення, осягнення умінь і навичок самостійно формулювати думку української мовою, аргументувати наукові положення, створювати чітко структурований, логічний науковий текст, редагувати його.

Ця дисципліна також містила необхідні відомості з риторики, забезпечувала підготовку випускників до виголошення українською мовою лекцій зі спеціальних дисциплін, написання наукових публікацій, доповідей, редагування текстів наукового стилю.

Нагадаємо також, що Верховна рада 30 березня не змогла відправити у відставку міністра освіти та науки Дмитра Табачника.

За постанову про звільнення міністра проголосували 202 депутати з 226 необхідних. Зокрема, відставку Табачника підтримали 146 депутатів від БЮТ і 56 – від НУ-НС. Партія регіонів, Компартія та Блок Литвина не дали жодного голосу за звільнення міністра.

Перед голосуванням автор постанови про відставку міністра депутат від "Нашої України-Народної самооборони" В'ячеслав Кириленко пообіцяв, що у випадку невдачі він зареєструє в Раді ще одну аналогічну постанову і за необхідності робитиме це доти, поки Табачник не залишить свою посаду.

Дмитро Табачник був призначений міністром освіти 11 березня у складі нового уряду Миколи Азарова. Його призначення викликало хвилю протестів. Нового керівника Міносвіти звинувачують в українофобії через низку його висловлювань, зокрема про галичан, які начебто ніколи не належали до Великої України.

Студенти багатьох міст оголосили акцію "Табачник, іди геть!". Волинська, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська і Рівненська обласні ради, а також Сумська, Львівська і Луцька міськради зверталися до президента Віктора Януковича, Верховної ради і Кабінету міністрів з проханням звільнити Табачника.

12 березня народний депутат від "Нашої України-Народної самооборони" В'ячеслав Кириленко зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення Табачника.

Читайте також:

Рада не змогла відправити Табачника у відставку

Ректори вузів підтримали проведення тестування російською мовою

Школярі і студенти будуть самі вибирати мову навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: