Табачник: студенти-іноземці щороку поповнюють бюджет на 3 млрд грн

Дмитро Табачник заявив, що за підрахунками статистики, студенти-контрактники щороку приносять в економіку України 3 млрд 200 млн грн.

В Україні навчається 48 тисяч студентів-контрактників, що забезпечує понад 800 млн грн надходжень щороку тільки до бюджету освітянських установ.

Про це повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

"У нас понад 48 тисяч іноземних студентів на контракті навчається в Україні. Що це дає? Це понад 100 мільйонів доларів або понад 800 мільйонів гривень надходжень щороку тільки до бюджету освітянських установ. А за підрахунками статистики - це ще в 4,5-5 разів більше: на харчування, розваги, задоволення побутових потреб, проживання тощо...А якщо взяти в 4 рази, то це 3 млрд 200 млн грн іноземці приносять в економіку країни. Це дуже позитивно", - додав він.

Він також нагадав, що у 2010 році МОН підготувало наказ, яким дозволило всім університетам обирати мову навчання іноземців.

"Я вважаю, що це абсолютно правильний крок, який дозволяє Україні бути конкурентоспроможним гравцем на ринку вищої освіти. І відразу ми відчули, що майже на 3000 зросла кількість іноземців-контрактників, які приїхали до українських ВНЗ. Тому що громадяни багатьох країн, в тому числі, Іраку, Лаосу, В'єтнаму, Китаю прагнуть одержати інженерну освіту російською мовою. Вони вважають, що тоді у них ширші можливості для працевлаштування", - зазначив міністр.

Табачник також висловив сподівання, що в новому навчальному році студентів-іноземців в країні буде більше.

"Те, що не буде зменшення – сто відсотків. Я ставив перед ректорами амбітні завдання – подолати рубіж в 50 тисяч іноземців-контрактників", - додав Табачник.

Відзначимо, нещодавно Табачник розповів, що новий закон про вищу освіту, який можуть прийняти вже в серпні, дозволить збільшити стипендії до прожиткового мінімуму і вивести освіту на європейський рівень.

Читайте також:

Табачник розповів, як він ощасливить студентів і вузи

ПР заступилась за Табачника: не вчіть нас, якою мовою розмовляти

Табачник не боїться відставки, бо він не герцог

В Україні сотні вузів об’єднають в університети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: