Табачник вимагає писати підручники з історії "без етноцентризму"

Глава Міносвіти Дмитро Табачник переконаний, що при викладанні історії необхідно ставити в центрі людину, а не державу.

Міністр освіти Дмитро Табачник вважає, що викладання історії має бути побудоване на принципі антропоцентризму.

"Ми повинні відмовитись від етноцентризму. Тобто, етнічного підходу, перебільшення і гіперболізації держави, мілітарних аспектів викладання історії", - зазначив міністр.

"Вчені пропонують побудувати викладання історії на принципі антропоцентризму. Тобто, в центрі людина, а не держава", - сказав Табачник, додавши, що погоджується з таким підходом.

"І навіть переможна війна, будь-яка, 17 століття чи пізніше - це перемога держави, а людям вона несла страждання. Я думаю, що от з такими підходами, з новою концепцією ми обов'язково зможемо і деполітизувати, і зробити підручники об'єктивними, гуманними", - зазначив він.

Коментуючи думку, що Табачник поверне до підручників історії радянську історичну концепцію, міністр сказав: "Ви знаєте, хто верзе дурниці, хай просто сік п'є, йому полегшає".

Нагадаємо, призначення Дмитра Табачника міністром освіти викликало хвилю протестів – чиновника звинувачують в українофобії через низку його висловлювань, зокрема про галичан, які начебто ніколи не належали до Великої України. Студенти багатьох міст оголосили акцію "Табачник, іди геть!".

Читайте також:

Табачник: "посібництво гітлерівцям" не можна видати "за якусь боротьбу за волю"

Комуністи вважають, що Україні потрібний "новий Сталін"

Табачник: головний здобуток України - абсолютна двомовність

Табачник скасував зовнішнє тестування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: