Табачник вважає Україну "Малоросією"

Дмитро Табачник вбачає у слові "Малоросія" ніжність і повагу до України.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вважає, що концепція "руський мир", яку активно розвиває патріарх московський і всієї Русі Кирило, не суперечить незалежності Україна.

Про це він сказав в інтерв'ю журналу "Фома".

"Я повністю згоден з патріархом. Руський мир - цілком природне поняття, ніяк не суперечить політичній незалежності його складових частин", - підкреслив він.

На його думку, ця ідея не впливає на національну ідентичність українців.

"У рамках "Руського миру" благополучно існують самобутні національні культури, які теж не втрачають, а лише набувають від цього.

"Російський мир" жодним чином не претендує на згладжування національної самоідентичності. Можна перебувати в "Руський світ", будучи українофілом і патріотом України", - вважає Табачник.

"Завдяки тому, що Україна є частиною Руського миру, ми отримали можливість долучитися до величезного світу загальноросійської літератури, світу найбільших інтелектуальних глибин", - додав він.

Крім цього, кажучи про назву "Малоросія", яка за часів Російської імперії означала частину території, яку населяли українці і було синонімом слова "Україна", Табачник зазначив, що ця назва не є такою, що принижує українців, оскільки аналогічні назви частин своїх територій є і в інших держав, зокрема, у Польщі центральна частина країни, звідки і пішла польська державність, називається Малопольща, а в Празі є вулиця з назвою "Мала країна".

"З самого початку в слові "Малоросія" - ніжність і повага до батьківщини історичної Русі, її найдавнішого, споконвічного центру. У тому, як намагаються сьогодні спотворити цю позицію, видаючи Україну за щось принижене і незначне в очах Руського миру", - пояснив Табачник.

Нагадаємо, глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін розповсюдив інформацію про можливу відставку Дмитра Табачника, а через деякий час зізнався, що пожартував про це.

Читайте також:

На крісло Табачника є уже два кандидати

Табачник у разі відставки готовий змінити авто на велосипед

Табачник обмовився, переплутавши Україну з Росією

Табачник "прогуляв" День знань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: