Табачник запропонував повернути в школи 11 класів

Міністр зазначив, що у разі запровадження 11-річного терміну навчання доцільно було б поєднати шкільні програми 11 і 12 класів.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник запропонував зупинитися на 11-річному терміні навчання в школах з одночасним запровадженням обов'язкової передшкілької освіти

Про це він заявив виступаючи на парламентських слуханнях на тему: "Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання".

Міністр зазначив, що йдеться про однорічне навчання дітей з 5 років. На думку Табачника, у разі запровадження 11-річного терміну навчання доцільно було б поєднати шкільні програми 11 і 12 класів.

Він зазначив, що інший варіант розвитку шкільної освіти - надати дозвіл місцевим радам самостійно ухвалювати рішення про термін здобуття повної загальної середньої освіти за програмою або 11, або 12 років. При цьому міністр зазначив, що не є прихильником такого варіанту.

Табачник зауважив, що вирішальним при ухваленні такого рішення має бути стан матеріальної, фінансової бази, навчально-методичного, кадрового забезпечення кожного навчального закладу.

Він наголосив, що Міністерство освіти і науки організувало проведення низки досліджень з приводу термінів здобуття дітьми середньої освіти. За словами міністра, згідно з результатами опитувань, негативне ставлення до запровадження 12-річної освіти висловлює понад 79% громадян.

"Риторичним видається запитання: що краще для молодої людини – ще рік навчатися в школі з крейдою в руках чи в будь-якому вищому професійно-технічному закладі здобувати обрану професію, що краще для держави, яка поставила перед собою амбітні цілі розвитку економіки – вкладати мільярди у продовження навчання в середній школі чи в якісну підготовку фахівців", - сказав Табачник.

Нагадаємо, раніше міністр виступив з ініціативою "злиття" сільських навчальних закладів.

"Якщо вчитель співу у маленькій школі в інший час викладає фізику і математику, ми калічимо психіку маленького українця. У Канаді обмеження від місця проживання учня до школи 70 км, а це країна з досить високим рівнем освіти. У нас зараз в маленьких школах учням на пальцях пояснюють основи інформатики", – сказав голова Міносвіти.

Читайте також:

БЮТ збирається відправити Табачника у відставку за "шизофренію"

Заступника Табачника, який назвав студентів "бидлом", вимагають відправити у відставку

Табачник: підручники не повинні складатися з позицій "загубленого в горах племені"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: