Табачник не бачить різниці між Сталіним і Бандерою

Міністр освіти заявив, що "не понесе квіти" до пам’ятника Сталіну. Він нагадав про численні злочини сталінського режиму.

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник вважає, що нові пам’ятники Сталіну в Україні не з’являться. Водночас, міністр засудив спорудження пам’ятників лідерам українських націоналістів.

"Я до пам’ятника Сталіну квіти не понесу. Якщо говорити про факти історії, то Сталін був вождем армії, яка перемогла, і вождем народу, який виграв Велику Вітчизняну війну. Тому його місце в історії значуще й непохитне", - сказав Табачник.

На його думку, Сталін є негативним історичним персонажем через численні злочини сталінського режиму.

"Якщо ж говорити про пам’ятник, то громадськість має право не за державні гроші, в рамках чинного законодавства на будь-які громадські акції. Але, я приміром, абсолютно точно знаю, що не понесу квіти до пам’ятника ні Бандері, ні Шухевичу. Тому що природа тоталітаризму сталінського й тоталітаризму бандерівського абсолютно однакові, тоталітаризм націоналістичний за своєю жорстокістю й за придушенням інакомислення нічим не відрізняється від тоталітаризму класового", - зазначив міністр.

"Це, мені здається, те, від чого сучасне суспільство, яке йде шляхом європейського розвитку й визнання європейських цінностей, має відмовитися", - підкреслив Табачник.

При цьому міністр критично оцінив ініціативи деяких місцевих громад щодо присвоєння вулицям імен вождів украй правих течій.

"У Києві ж не додумалася жодна влада ні при "помаранчевих", ні при інших вулицю назвати іменем Сталіна, а у Львові додумалися зробити вулиці Бандери й Шухевича", - обурився він.

Міністр висловив думку, що зокрема, кияни, не ініціюватимуть спорудження пам’ятника Сталіну в Києві.

Нагадаємо, 6 травня в Запоріжжі за ініціативою обкому КПУ було відкрито пам’ятник Сталіну. Монумент висотою близько трьох метрів у вигляді напівфігури Сталіна у військовій формі із Зіркою Героя встановили біля будівлі Запорізького обкому КПУ.

Читайте також:

В Раді пропонують заборонити пропаганду сталінізму

Під час відкриття пам’ятника Сталіну померла жінка

У Запоріжжі відкрили пам'ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: