Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Табачник: жоден український письменник не зрівняється з Толстим чи Достоєвським

На думку глави Міносвіти, авторитет російських письменників набув такого всесвітнього значення, що жодного українського письменника з ними навіть порівняти неможливо.

Жодного українського письменника неможливо порівняти з Львом Толстим чи з Федором Достоєвським. Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник.

Відповідаючи на питання щодо сучасних українських письменників Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Оксани Забужко, він сказав: "В жодному підручнику перелічених вами трьох письменників немає в обов'язковому шкільному курсі. В додатковому - є, в нормативному підручнику - ні".

"Толстой і Достоєвський були моральними авторитетами для суспільства останньої чверті XIX - початку XX століття. Є вони моральними авторитетами і сьогодні", - зазначив міністр.

"Більше того, сьогодні їх авторитет набув такого всесвітнього значення, що жодного українського письменника минулого чи сучасності з ними навіть порівняти неможливо", - сказав Табачник.

За його словами, "за життя їх не вивчали в гімназичному курсі, і це не завадило ані суспільству "знайомитися з моральними авторитетами", ані самим авторитетам набути світового значення".

"Нехай Забужко, Андрухович і Жадан йдуть тим самим шляхом. Я не буду втручатися в програму по літературі", - зазначив міністр.

"Але я висловив свою власну думку, і зараз кажу: підручники з літератури старших класів і без того надзвичайно переобтяжені, щоб вписувати у програму кожного охочого українського літератора", - заявив Табачник.

Крім того, він заявив, що протягом попередніх п'яти років російська мова зазнавала утисків.

"В столиці України і у багатьох українських містах, не радячись з батьками і з педагогічними колективами, закривали, розформовували і не давали створювати російські класи", - заявив міністр.

Зазначимо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник називає брехнею закиди щодо того, що він є українофобом. "Брехня. Навіть не варто обговорювати. Я – українофіл, але українофіл з абсолютно європейським ставленням до України і до будь-якої української партії", – заявив він журналістам 14 жовтня.

Читайте також:

Табачник захоплений галицьким націоналізмом

Табачник назвав себе українофілом

Табачник натякнув, що Тимошенко прийшла в політику з ліжка Лазаренка

Залиште свій коментар

Вибір редакції