Табачник зобов'язав ВНЗ затвердити перелік платних послуг

У Міносвіти зобов'язали виші затвердити перелік платних послуг для студентів.

Міністерство освіти і науки України зобов'язало установи сфери освіти затвердити перелік платних послуг із зазначенням часу, місця, вартості, способу і порядку надання кожної послуги.

"Керівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, навчально-методичних та інших установ і закладів системи освіти, які підпорядковані Міністерству освіти і науки, затвердити перелік платних освітніх та інших послуг, які надаються навчальним закладом або установою освіти, із зазначенням часу, місця, способу і порядку надання кожної послуги, їх вартості та осіб, відповідальних за їх надання", - говориться в наказі Міносвіти.

У наказі наголошується, що платними є ті освітні та інші послуги, які надаються понад обсяги, встановлені навчальними планами, і поза діяльності, яка фінансується за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Згідно з наказом, платні послуги надаються за умови відповідності матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Грошові надходження за надання платних послуг, які не передбачені переліком груп власних надходжень бюджетних установ, зараховуються до спеціального фонду держбюджету.

Як повідомлялося, в серпні поточного року уряд ввів низку платних послуг у вузах, проте в жовтні деякі з них були скасовані. Зокрема, скасовано плату за проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання, проведення лабораторних занять для студентів і курсантів при пропуску без поважних причин, здійснення навчальним закладом підсумкового контролю при переводі студента, курсанта з одного вузу до іншого в разі наявності відмінностей у навчальних планах.

Крім того, студентам не доведеться платити за надання в користування документів з читацьких залів та відділів зберігання фондів понад установлені навчальними закладами строки, зокрема, у неробочий час, за вилучення та реалізацію частини бібліотечного фонду, яка не використовується, дублетних документів, надання в користування документів під заставу і на компенсаційній основі. Плату також не будуть вимагати за видачу архівних довідок, виписок з навчальних планів, адміністративних довідок для осіб, які їдуть за кордон.

Читайте також:

Табачник наказав затвердити в дитсадках офіційні побори

Кабмін узаконив побори в вузах

Янукович заявив, що в Україні занадто багато вузів – треба їх скоротити

Табачник пишається закриттям шкіл

Янукович пообіцяв контролювати освітні реформи Табачника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: