Табачник звинуватив "націонал-патріотів" у недостачі російських шкіл в Києві

Дата публікації
Перегляди
2291
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Табачник звинуватив "націонал-патріотів" у недостачі російських шкіл в Києві

Табачник незадоволений малою кількістю російських шкіл в Києві / Фото: "Комсомольская правда" в Украине

За словами Табачника, батьки возять дітей з одного кінця Києва в інший, щоб вони мали можливість навчатися російською.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вважає, що в Києві не вистачає російськомовних шкіл.

Міністр зазначив, що Міносвіти в 2010 і 2011 роках уперше не надсилало підручники з російської мові та літератури в регіони всупереч волі вчителів і директорів, а збиралися заявки, і в цілому по країні близько16% шкіл замовили підручники з російської мови та літератури.

"Це пояснюється в тому числі й величезним консерватизмом педагогічних колективів. Наприклад, батьки в Києві штурмом беруть міністерство, запитуючи, чому не можуть віддати дітей у російські класи", - сказав Табачник.

При цьому він вважає, що місцеві органи влади бояться, як би не "підставитися під вогонь націонал-патріотів", які, з його слів, у всьому бачать крамолу і діють за принципом "не пущать".

"А проблема колосальна - у Києві понад 1 тис. батьків возять школярів з Лівого на Правий берег, тому що не можуть знайти на Лівому жодної російської школи та гімназії. Ситуація мене, звичайно, не влаштовує. Я вважаю, що втрачати дані Богом і долею дві мови й дві літератури - просто зловмисно стосовно майбутніх поколінь", - поскаржився міністр.

Крім того, Табачник зазначив, що за заявками від учителів і директорів було підготовано за рахунок державного замовлення підручники тими мовами, якими їх замовляли органи місцевих адміністрацій.

"І я хочу сказати вчителям Луганської, Харківської, Донецької областей чи Автономної Республіки Крим, якщо через непорозуміння вам прийшов комплект українською мовою, будь ласка, строго запитайте з вашого обласного управління народної освіти", - сказав Табачник.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2291
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація