Табачника попросили ввести у школах урок гігієни

Знання та навички сформовані у дитини в дитячому віці визначають її поведінку в дорослому житті. Сьогодні тільки кожен десятий випускник закінчує школу здоровим - зазначає головний санітарний лікар країни.

Перший заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Сергій Риженко звернувся до міністра освіти Дмитра Табачника з проханням посприяти введенню в навчальні програми хоча б однієї години гігієнічного навчання дітей.

"Це дасть можливість попередити тисячі інфекційних захворювань, серед яких гепатити, дизентерії, сальмонельозу, гострі кишкові захворювання", - підкреслив Риженко.

"Знання та навички сформовані у дитини в дитячому віці визначають її поведінку в дорослому житті. На наш погляд, санітарно-просвітницька робота є тим механізмом, в якому суттєво можливо підвищити санітарну освіченість і культуру населення", - додав він.

Сьогодні тільки кожен десятий випускник закінчує школу здоровим. "Решта на час навчання отримують букети хронічних захворювань. У структурі захворюваності велику питому вагу займають органи травлення, дихання, ендокринної системи", - зазначив Риженко.

Перший заступник міністра повідомив, що основа розвитку дитини – це безпечні умови виховання і навчання, якісне харчування та належне медичне забезпечення.

"У кожному закладі повинна бути медсестра для надання невідкладної медичної допомоги, проведення імунізації, контролю за харчуванням і діями дітей", - сказав він.

Зі слів Риженка, у всіх навчальних закладах необхідно облаштувати внутрішні туалети, а також важливим залишається питання освітлення навчальних приміщень.

"Результатом його недостатності стає зростання патологій зору. Також якщо установи освіти будуть забезпечені меблями для відповідного зростання і віку, зменшаться порушення постави", - резюмував санлікар.

Читайте також:

Через смерть учня на фізкультурі уряд перевірить здоров'я всіх школярів

Навчальний рік в Криму розпочнуть з передвиборчої програми Януковича

Ющенко обіцяє виховувати нові покоління на прикладі вояків УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: