Табачника звинуватили, що він робить з університетів "Макдональси" зі студентами-гамбургерами

Табачника звинуватили у тому, що він, зазіхаючи на автономну роботу університетів та уніфікуючи програми, сприяє поширенню "Макдональдса в освіті".

Міносвіти на чолі з Дмитром Табачником за рік провело наступ на автономію університетів і повертається до принципу "Макдональдс у освіті".

Таку думку висловив ректор Українського католицького університету отець Борис Гудзяк.

За його словами, ідея автономії "грунтувалася на спокійному переконанні, що університетські викладачі й адміністратори, втім, і студенти - це представники еліти суспільства, наділеного критичним мисленням".

З 2005 року фактично автономно працювали вісім університетів: Києво-Могилянська Академія, Харківський, Донецький, Дніпропетровський, Чернівецький, Львівський національні університети та Університет економіки та права "Крок", Український католицький університет, зазначив отець Гудзяк.

"Освіта не є лише системою певних норм одержання знань, а це певна свідомість, певний дух, певне переконання, що думка не може бути вільною під тиском великої кількості обмежень і шор. Нарешті, Україна підписала своє зобов'язання крокувати в напрямку Болонської системи, тобто європейської системи вищої освіти, яка базується на автономії університетів", - сказав він.

"Тепер же все повертається до принципу "Макдональдс в освіті", коли, так би мовити, всі ресторанчики будуть випускати однакові гамбургери, а університети однакових студентів. У такій системі унікальність людини, її потенціал просто нівелюється", - підкреслив ректор.

Відзначимо, що нещодавно Ганна Герман заявила, що президент Віктор Янукович ніколи не підтримає концепцію освітніх реформ, яку пропонує Табачник. У відповідь міністр запропонував Герман залишити її посаду.

Читайте також:

Герман готова піти у відставку, щоб врятувати "Могилянку"

Табачник об'єднає вузи в обласних центрах

У Москві Табачника назвали "честю і совістю української інтелігенції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: