"Так собі": Степанов оцінив ефективність карантину на минулих вихідних

"Так собі": Степанов оцінив ефективність карантину на минулих вихідних

Міністр сподівається, що позитивний результат карантину стане відчутним вже через тиждень.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що на минулих вихідних в Україні карантину дотримувалися "так собі". Водночас він очікує на зменшення захворюваності мінімум через два тижні після введення карантину вихідного дня.

Про це він сказав під час онлайн-брифінгу МОЗ 21 листопада. 

"З 00:00 годин почав діяти карантин вихідного дня. Це вже другі вихідні, протягом яких він триватиме. Давайте будемо відвертими: на минулих вихідних дотримання карантину вихідного дня було так собі. Ми бачили в ЗМІ численні зупинки роботи або закладів громадського харчування, або фітнес-центрів з боку Нацполіції", - сказав Степанов.

Відповідно до розрахунків МОЗ, завдяки дотриманню правил карантину вихідного дня "точно можна стабілізувати ситуацію", однак це буде відчутно мінімум через два тижні після введення обмежень. 

"Багато "експертів" з'явилися і почали говорити: "Ми вже провели перший карантин вихідного дня і не побачили зменшення". Є закони епідеміології, це аксіома – неможливо на наступний день після карантинних обмежень побачити зменшення захворюваності. Результат ми очікуємо мінімум за два тижні після дійсно проведеного карантину вихідного дня, після дотримання всіх встановлених обмежень. Усі обмеження — це життєва необхідність", - наголосив міністр. 

Нагадаємо, у суботу, 21 листопада, від 00:00 в Україні почав удруге діяти карантин вихідного дня. Він триватиме до 24:00 неділі, 22 листопада. 

Посилені обмеження для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19 діятимуть щонайменше до 30 листопада 2020 року. Що заборонено, а що дозволяється на карантинних вихідних читайте у нашому матеріалі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація