Так званий суд окупованого Криму відхилив апеляції 20 полонених моряків і лишив їх під вартою

Дата публікації
Перегляди
541
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Так званий суд окупованого Криму відхилив апеляції 20 полонених моряків і лишив їх під вартою

Фото: Reuters

Від адвокатів інших полонених не надійшло апеляційних скарг.

"Верховний суд" окупованого Криму відмовив у задоволенні апеляції ще п'яти українських моряків, що перебувають у російському полоні, і відмовився випускати їх з-під варти. Таким чином, протягом шести днів розглянуто і не задоволено апеляції 20 моряків.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Йдеться про командира буксира "Яни Капу" старшину 1 статті Олега Мельничука, командира бронекатера "Нікополь" старшого лейтенанта Богдана Небилицю, капітана 2 рангу Дениса Гриценка, старшого матроса Юрія Без'язичного і матроса Євгена Семідоцка. Апеляції їхніх адвокатів стали останніми скаргами, що надходили до інстанції від захисту українських військових", - йдеться у повідомленні.

Від захисту трьох моряків, Андрія Ейдера, Андрія Артеменка, Володимира Терещенка, не надходило оскаржень їхнього арешту. Це стосується й українського спецслужбовця Василя Сороки. Їхні адвокати призначені владою окупантів.

Також "суд апеляційної інстанції" уточнив, що термін арешту моряків закінчується 24 січня, а не 25, як було помилково сказано у рішенні.

Суд в Криму відхилив апеляції п'яти українських моряків, захоплених біля Керченської протоки

Суд в Криму відхилив апеляції п'яти українських моряків, захоплених біля Керченської протоки

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків і захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону.

Наступна публікація