Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Таких історій не має бути в ХХІ ст: Супрун прокоментувала жахливий інцидент з правцем на Київщині

Міфи щодо вакцинації досить поширені і створюють велику небезпеку для життя.

Чимало людей досі вірять, що вакцини можуть ослабити імунну систему, а дітям краще перехворіти на певну хворобу і таким чином отримати від неї “природний імунітет“. На жаль, такі міфи та упередження щодо вакцинації досить поширені і створюють велику небезпеку для життя.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Найстрашніше, що від цього страждають діти. Зараз в обласній лікарні на Київщині за своє життя бореться хлопчик, якому всього 2 роки і 8 місяців. Дитина вже майже тиждень знаходиться в реанімації на апараті штучного дихання та в стані штучної коми. Причина такого стану — серйозне інфекційне захворювання — правець.

Цьому можна було б запобігти, якби хлопчик був вчасно вакцинований. Натомість матір дитини відмовилась від щеплення, а однією з причин вказала інформацію, що прочитала в інтернеті. Начебто до 3-х років дітей вакцинувати не треба, бо це впливає на розвиток нервової системи. Тому й не хотіла вакцинувати дитину до цього часу, попри те, що вакцини були в наявності.

Наразі дитині ввели з метою порятунку протиправцеву сироватку, однак вона діє лише на токсини в крові та безсила проти тих, що вже встигли проникнути в нервову систему. Загроза смерті все ще зберігається, адже токсин може викликати параліч серцевої мускулатури.

«Таких історій не має траплятись в 21 столітті. Коли є можливість проконсультуватись з лікарем, а не шукати інформацію в інтернеті, коли вакцини є у вільному доступі, та їх не потрібно купувати за власний кошт», - наголосила Супрун.

Завдяки вакцинації людство почало забувати про страшні хвороби, від яких ще недавно гинуло багато людей. Втім, сьогодні деякі люди починають боятися вакцин більше, ніж хвороб, від яких вони захищають.
Зокрема тема імунізації часто стає предметом маніпуляцій, не тільки з боку антивакцинаторів, але й російського окупанта, що поширює брехню та міфи про вакцини, аби підірвати довіру людей до вакцинації.

В Україні є в достатній кількості якісних та ефективних вакцин, закуплених за кошти платників податків, щоби вакцинувати всіх безоплатно. Не відкладайте вакцинацію, отримайте свій захист та збережіть здоров‘я своїх дітей та цілої сім’ї.

Згідно з календарем профілактичних щеплень, діти від правця мають бути щеплені в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватись від хвороби кожні 10 років. Перевірте календар та заплануйте візит до лікаря, якщо потрібно надолужити щеплення.

ВідеоНа Київщині рятують 2-річного хлопчика, який захворів на правець

У обласній лікарні у Боярці бореться за життя Кирило Овдій. Малюкові лише два роки і вісім місяців, вже майже тиждень він у реанімації на апараті штучного дихання. Малюк підхопив правець, бо його мати свідомо відмовлялася від вакцинування сина, тепер закликає усіх так не робити. 

На Київщині рятують 2-річного хлопчика, який захворів на правець

Нагадаємо, що в Україні діти без щеплення не зможуть відвідувати школи та садочки

Залиште свій коментар

Вибір редакції