Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Такого ще не бачила за 60 років, що живу". Потужна негода на Буковині наробила лиха

Град завбільшки із куряче яйце побив вікна, шибки і автомобілі.

Град завбільшки  із куряче яйце випав на Буковині. Дахи будинків, автомобілі та шибки перетворив на решето. Із забоями після бомбардування крижинами до лікарень звернулося четверо людей, ще один чоловік поламав ребра, латаючи  потрощений дах. Про те, як регіон оговтується від негоди, у ТСН.19:30.

Від ранку чи не на кожному даху Сторожинця працюють господарі. Маленьки дірки закривають поліетиленом, натомість геть побитий шифер доводиться зривати.

Через проріхи у даху в пані Ганни затопило два поверхи. "Була в хаті та плакала, що мала робити. Такого ще не бачила за 60 років, що живу. Такого ще світ не видів", - каже мешканка Сторожинця Ганна Митрик.

Менш ніж за десять хвилин, поки вирувала негода, градом пошкодило покрівлі у десятках приватних будинків. У центрі міста повибивало шибки у половині комунальних установ. Наприклад, у центрі дитячої творчості не лишилося жодного вцілілого вікна.

Відео Побиті дахи, автівки та шибки: на Буковині випав град розміром з куряче яйце

У Сторожинці пошкодив усі машини патрульної поліції та навіть світлофори.  Із забоями після бомбардування крижинами до лікарень звернулося четверо людей, ще один чоловік поламав ребра, латаючи потрощений дах.  

Побиті дахи, автівки та шибки: на Буковині випав град розміром з куряче яйце

З міської гімназії батьки з дітьми виносять мокрі килими та карти з кабінетів. Корпус, зведений цього року, майже не постраждав – лише побило вікна та збило штукатурку з фасаду. Натомість старий, який тільки відремонтували, знову доведеться лагодити. "Позамокали горища, вода проникла до першого поверху, у двох кабінетах стеля обвалилася. Їдальня також постраждала", - каже директор Стородинецької гімназії №2 Олександр Кирстюк.

На місцевому меблевому комбінаті рятують дорогу продукцію, яку планували відправити до Європи. За підрахунками, збитки складають 100 тисяч євро.

У міськраді збитки рахують. Утім, вже заявляють, що сума компенсацій не підйомна для місцевого бюджету. "Близько 40 мільйонів населенню, бюджетній сфері – 25 мільйонів мінімум. Резервний фонд складає 100 тисяч гривень", - каже Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук.

Найближчими днями на Буковині очікуються сильні зливи.

Кореспондент ТСН Олег Тудан.

Залиште свій коментар

Вибір редакції