Таран українського буксира на Азові: навіщо Росія розпочала відкриту морську агресію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Своїми діями РФ вкотре порушила низку міжнародних договорів.

Російський прикордонний корабель "Дон"  протаранив  український буксир "Яни Капу". Ця звістка розлетілася світом як топ-новина.

Буксир рухався до Керченської протоки, аби увійти в Азовське море, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. Вийшов він з Одеси  разом з двома новітніми бронекатерами  "Бердянськ" та "Нікополь". 

Похід трьох суден нічим не відрізнявся від попереднього успішного проходу. Тоді, 23 вересня, українські військові кораблі "Донбас" та "Корець" пройшли під контрольованим Росією Керченським мостом і увійшли в Азовське море. Та цього разу росіяни пішли на зіткнення. Поки що не вогневе. Обидва катери озброєні кулеметами та гарматами. Вогонь так і не відкрили. Спробували прикрити буксир лише маневрами.

ВідеоРосійський прикордонний корабель протаранив буксир ВМС України в Азовському морі

На волосинці буквально зависла сьогодні ситуація у морі. Росіяни атакували українські військові кораблі. Три кораблі ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" йшли з порту Одеси до Маріуполя. Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив один з них. І сьогодні Росія закрила Керченську протоку для українських суден, навіть цивільних.

Російський прикордонний корабель протаранив буксир ВМС України в Азовському морі

Припускаємо, що російські кораблі отримали наказ - за будь-яку ціну вдруге не пустити ВМС України в Азов. Бо у Маріуполі почалося створення української військово-морської бази в Азові. На жаль, сьогодні зранку ми стали ближчими до відкритого збройного конфлікту з Росією. Формальний привід, за версією росіян, українці порушили російський кордон біля Криму.

таран буксиру російським кораблем
Військово-Морські сили Збройних сил України
Таран буксиру

Та жодна країна в світі не визнає цей кордон, тож, згідно з міжнародним морським правом, бронекатери та буксир розташовувались в українських водах. Більше того, в російсько-українській угоді Керченська протока згадується як спільна суднохідна магістраль. Тож порушений і двосторонній договір.                

Росія почала блокувати Маріупольський та Бердянський порти та зупиняти кораблі, які прямують туди або звідти. У вересні градус напруги піднявся ще вище, коли прикордонний катер "Мангуст" кілька разів імітував атаку проти українського прикордонного корабля "Онікс". У той момент наша знімальна група перебувала поруч.

Жодна протикорабельна ракета не допоможе вирішити проблему цивільного судноплавства на Азові. Тут потрібна важка дипломатична зброя. Бо, якщо чесно, російські прикордонники, як це не дивно, мають право зупинити будь-який цивільний корабель в будь-якій точці Азовського моря.

Після того, аби зупинити агресію росіян в Азовському морі, підключилась світова дипломатія. Так сталося, що в 2003 році, після конфлікту на Тузлі, Росія змусила Україну підписати угоду про статус Азовського моря. Згідно з нею, Азов вважається внутрішнім морем двох країн, України та Росії. І Росія каже, що цей договір дозволяє їй блокувати українські кораблі.

Проте, навіть двосторонній договір є частиною міжнародного морського права, згідно з яким дії Росії можна назвати одним словом - піратство. Про це кажуть і європейці, і американці. Але наші союзники готові лише на дипломатичну підтримку. Воювати за нас вони не будуть. В такому разі, сьогоднішній морський таран виглядає як спроба з'ясувати - чи готові ми самотужки захищати себе.

Андрій Цаплієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції