Тарасюк хоче від Росії грошей

Голова Народного Руху України Борис Тарасюк вважає, що Росія повинна платити за базування ЧФ в Україні щорічно більше двох мільярдів доларів.

Борис Тарасюк
УНІАН
Борис Тарасюк вважає смішними суми, які Росія сплачує за транзит газу та базування Чорноморського флоту.
Про свою позицію народний депутат повідомив сьогодні в Івано-Франківську на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів щодо збільшення ціни на російський газ для України в прив’язці до збільшенням ціни на транспортування газу та оренду Чорноморського флоту. Про це повідомляє агенція УНІАН.

Борис Тарасюк нагадав, що "існує принципова згода між двома урядами, що до 2011 року ціна на газ буде приведена у європейську схему утворення ціни". "Тобто, ціна на газ, скажімо для Польщі, Німеччини, буде приблизно такою ж, як ціна на газ для України, - наголосив він. - Але, у зв’язку з цим, очевидно, і були б ми неправі, якби ми не підвищували тарифи на транспортування російського газу нашою транспортною системою. Я взагалі вважаю, що підвищення ціни на газ для України без прив’язки до підвищення тарифів на транспортування газотранспортною системою України є помилкою, спрямованою проти національних інтересів України".

Політик повідомив, що ціна на транспортування газу в країнах Європейського Союзу становить 3-4 долари. "Ми ж погодились брати з Росії 1,6 долара. Це не є нормальна ціна. Якщо Росія вимагає нормальної ціни на газ, то вона повинна також очікувати, що буде така ж нормальна ціна на транспортування газу", - зауважив Борис Тарасюк.

"Що стосується Чорноморського флоту, ці поняття не пов’язані між собою. Але я виступав і виступаю за те, щоб російська сторона виконувала свої зобов’язання за двосторонніми угодами", - наголосив він і додав, що "Росія досі не платить Україні жодної копійки за базування Чорноморського флоту". Борис Тарасюк вважає суму в 97 млн. доларів на рік, яку списують з державного боргу України, неадекватною, а політики лідерів, які ухвалювали подібні рішення, – антидержавною.

На його думку, "фактично Росія створила штучний борг за поставки газу господарюючим суб’єктам і ми це прийняли". "Наша помилка свідома чи несвідома полягає в тому, що ми приймаємо цей борг як державний. Тобто борги господарюючих суб’єктів. А прийнявши це, ми погодилися на те, що частина цього боргу Росія буде нам компенсувати. Ну це ж нонсенс. Фактично держава розплачується за олігархів, які за безцінь взяли підприємства, які "на шару" брали газ, а держава за це розраховується. Це може бути тільки в Україні", - наголосив Борис Тарасюк.

Політик підсумував: Росія повинна платити нормальну орендну ціну за використання земельних ділянок і приміщень, наданих у тимчасову оренду. За оцінкою фахівців, така ціна щорічно має складати понад 2 мільярди доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: