Тарасюк критикує Секретаріат

Борис Тарасюк заявляє про тиск Секретаріату президента України щодо створення єдиної партії на основі блоку НУ-НС.

Засідання в Секретаріаті президента
УНІАН
Відповідальність за провал виборчої кампанії лідер Руху покладає на Віктора Балогу.
Борис Тарасюк нагадав, що "до позачергових виборів до нас висувалася абсолютно неприйнятна вимога: якщо ви хочете йти в блоці на вибори, тоді ви дайте зобов’язання, що буде створена єдина партія". Ці заяви політик виголосив сьогодні на звітно-виборчій конференції Івано-Франківської крайової організації НРУ.

"За нашим наполяганням в декларацію про блок було включено положення, що це має бути єдина національна демократична партія. Інша партія, нам, рухівцям, не підійде. Тобто, це має бути партія, яка має в своїй основі нашу ідеологію, національно-демократичну, тобто рухівську ідеологію", - уточнив лідер НРУ.

"В той же час ми відчуваємо, в тому числі і сьогодні, певний тиск з боку Секретаріату президента і керівництва "Народного Союзу Наша Україна" щодо якнайшвидшого створення єдиної партії", - повідомив Борис Тарасюк.

"Я хочу заявити, що ми категорично не сприймаємо і відкидаємо будь-які адміністративні методи створення єдиної партії. – підкреслив він. - Ми вже бачили з вами чим закінчилися адміністративні підходи створення єдиної партії СДПУ(о), НДП. Де вони сьогодні? Їх немає".

"Ми повинні домовитись про те, що перш ніж говорити про створення будь-якої єдиної партії, необхідно внести зміни до Закону "Про політичні партії", які б не вимагали ліквідації учасників цього процесу. Словом, об’єднання, за яким дозволили б об’єднання без процедури ліквідації", - уточнив рухівський лідер.

За його словами, НРУ ще має визначити, яким має бути формат об’єднаної партії: об’єднання в межах всіх партій, об’єднаних у блок НУ-НС, або об’єднання в меншому колі.

"В будь-якому разі ми повинні працювати наполегливо над реалізацією нашої спільної мети - про відновлення організаційної єдності Народного Руху України і Української Народної партії . А відтак, будемо говорити відверто про відновлення Народного Руху України", - зауважив Борис Тарасюк.

Крім того, Борис Тарасюк висловив сподівання, що першу демократичну коаліцію в Верховній раді України все-таки вдасться створити. Про це він заявив сьогодні на звітно-виборчій конференції Івано-Франківської крайової організації НРУ.

"На зустрічі з президентом, я виступив категорично проти створення широкої коаліції та інтриги, щодо якої ведуться під керівництвом і проводом Секретаріату президента", - зауважив політик.

Він повідомив делегатам конференції, що на цій зустрічі він "піддав гострій критиці центральний штаб виборчої кампанії, який, фактично, одноосібно і приймав політичні рішення щодо виборчої кампанії, які були помилковими і який фактично усунув від впливу на виборчу кампанію політраду блоку НУ-НС. І тому відповідальність за провал виборчої кампанії має лежати на центральному штабі на чолі з Віктором Балогою".

Він нагадав, що 23 листопада відбулося засідання новообраної фракції. "Можна відзначити, що на засіданні фракції всі 72 народні депутати підтримали формування демократичної коаліції з БЮТ. На жаль, коли почали збирати підписи, то ми не дорахувалися спочатку 18 підписів наших депутатів, і це після зустрічі з Президентом, потім 8, і врешті-решт немає семи підписів під угодою про створення демкоаліції з БЮТ", - уточнив лідер НРУ. На його думку, нині "таким чином ставиться під сумнів сама можливість створення демократичної коаліції".

"Ми будемо сподіватися, що після чергового засідання фракції, після наполегливого заклику президента підписати угоду про демократичну коаліцію, все ж таки ці депутати виконають зобов’язання, яке брав блок перед виборцем. В усякому разі НРУ буде наполягати на тому, аби було підписано угоду саме з БЮТ про створення коаліції".

За його словами, зараз постають нові виклики - формування виконавчої влади. "Я думаю, що НРУ має використати цю можливість для посилення своєї позиції у виконавчій владі. Я не згоден з критичними оцінками того, що рухівці прагнуть міністерських посад. Так, рухівці повинні прагнути не лише міністерських посад, але й посилити свою присутність у владі. Лише таким чином можна реалізувати нашу рухівську програму", - наголосив лідер НРУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: