Тарасюк не хоче керувати МЗС через Балогу

Тарасюк нарікає на те, що керівник МЗС повинен "мати "гнучку спину", щоб виконувати забаганки Секретаріату президента".

Голова комітету Верховної ради з питань європейської інтеграції, лідер Народного Руху України Борис Тарасюк вважає, що порядна людина навряд чи погодиться стати міністром закордонних справ, доки Секретаріат президента очолює людина "без патріотизму".

Про це він сказав сьогодні в інтерв’ю журналістам.

Політик вважає, що будь-який претендент на посаду міністра закордонних справ має бути перш за все професіоналом, фахівцем, адже це є специфічна сфера державної діяльності, яка потребує профільних знань.

"Друге. Це має бути людина з широким світоглядом і, безумовно, патріот, який би переймався інтересами України, а не будь-яких інших держав, як це у нас має місце з боку представників "п’ятої колони". Третє. Ця людина має вільно володіти декількома іноземними мовами і, безперечно, людина, котра вміє легко контактувати, зі своїми колегами та партнерами", - зазначив голова комітету.

Крім того, на думку Тарасюка, міністр закордонних справ має бути досвідченим менеджером, адже йдеться про керівництво не лише МЗС, але й мережею закордонних установ, яка нараховує 130 інституцій.

Він уточнив, що це "загальні критерії, що мають бути висунуті до претендента на посаду міністра МЗС, але в українських реаліях, є ще "особливі вимоги".

"Це готовність міністра закордонних справ дослухатися до "порад та інструкцій" від Секретаріату президента. Тому потрібно ще мати "гнучку спину", щоб виконувати всі політично вмотивовані забаганки СП, як то мало місце із циркулярним листом від МЗС", - зауважив Тарасюк.

Підсумовуючи він зазначив, що з огляду на цю специфіку, він має сумніви, що порядна людина погодиться очолити Міністерство закордонних справ, коли Секретаріат Президента очолює "людина без будь-яких світоглядних цінностей, і без будь-якого патріотизму до своєї держави".

Як відомо, 6 березня парламентська коаліція запропонувала Віктору Ющенку внести до Верховної ради подання про призначення головою МЗС Бориса Тарасюка замість звільненого Володимира Огризка.

Президент Віктор Ющенко заявив, що визначився з кандидатурою наступного міністра закордонних справ, але погодився назвати його прізвище лише 17 березня.

Окрім Тарасюка, одним з можливих кандидатів на пост голови МЗС ЗМІ вважають посла України в Росії Костянтина Грищенка.

Читайте також:

Ющенко має вп'ятеро більше резиденцій, ніж його колеги з Європи

Тарасюк очолить МЗС лише на власних умовах

Ющенко готовий порадитися з коаліцією щодо нового глави МЗС

Литвин вимагає консультацій з лідерами фракцій щодо наступника Огризка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: