Таргани і вікна з поролоном. Як у столичних гуртожитках зустрічають студентів-першокурсників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Батьки були шоковані побаченим, оскільки ще у липні бачили на сайті обраного університету статтю з фотографіями відремонтованих кімнат.

В одному з гуртожитків Національного університету біоресурсів і природокористування у Києві студентам-першокурсникам запропонували кімнати у жахливому санітарному стані.

Як розповіла ТСН.ua мама першокурсниці гуманітарно-педагогічного факультету Ніна Пастухова, йдеться про гуртожиток №6. Її доньці виділили місце у кімнаті з чотирма ліжками на п'ятому поверсі. У кімнаті старі вікна, "утеплені" поролоном. А маленький стіл і один старезний табурет натякають на те, що місця для навчання тут тільки на одного.

"У гуртожитку купа тарганів. В одній маленькій кімнаті шість ліжок, старі вікна, немає підлоги у деяких місцях; сц*ні матраци; розетки, котрі вже колись горіли вогнем; один стіл та один табурет, котрий ще Тараса Григоровича бачив", – розповіла жінка.

Фотогалерея У київських гуртожитках студентів-першокурсників зустрічають тарганами і старими меблями (12 фото)

За її словами, вона була шокована, оскільки очікувала побачити відремонтовані кімнати – про ремонт звітували на сайті університету.

"...проведено підготовку 30 кімнат для першого курсу: проведено генеральне прибирання, заміна світильників з лампами, поклеєні нові шпалери, пофарбовано батареї теплопостачання, вікна і підлога", – йдеться у публікації від 18 липня, в якій були наведені також фотографії кімнат з ремонтом.

"Так, там бідненько, але чистенько, судячи з тих фотографій. Є пластикове вікно – хоча б щось. Але реальність, яку побачили батьки, – вона на моїх фотографіях. Де ці кімнати з ремонтом? Я не знаю", – нарікає Пастухова.

Гуртожиток, студенти, Університет біоресурсів і природокористування
Національний університет біоресурсів і природокористування
Фото кімнати з ремонтом на сайті університету

Вона додала, що сфотографувала лише дві кімнати, але бачила й інші на 5-му поверсі, а також душ і туалети, які у такому ж жахливому стані. З нового там хіба що вхідні кімнатні двері, а в деяких кімнатах все ж встановлені пластикові вікна.

Коштує таке житло 520 грн на місяць, причому від батьків вимагають оплати за рік, відповідно, потрібно викласти одразу 5200 грн. Крім того, каже Пастухова, батьків поставили перед фактом, що вони мають самостійно зробити ремонт у кімнаті.

"Представника нашого факультету не було. Але у цей час батькам показував кімнати представник одного з інших факультетів. І він їм говорив прямим текстом, що вони повинні зробити ремонт (на фото це кімната на шість ліжок, в якій немає підлоги), і показував, що саме потрібно зробити", – розповіла жінка.

Вона сказала, що комендант гуртожитку нічим не змогла їй зарадити. В результаті Ніна вирішила відмовитися від гуртожитка у письмовому вигляді та шукати орендовану квартиру для доньки. "Я не уявляю, як тут можна жити. Мені шкода дитини. Я не хочу, щоб вона так жила", – додала Ніна Пастухова.

У прес-службі університету повідомили, що за гуртожиток №6 відповідає декан ветеринарного факультету. Втім зв'язатися з ним наразі не вдалося.

Нагадаємо, що у серпні на ринку нерухомості починається "студентський бум" й оренда квартир зростає у ціні на 10-20%.

Вибір редакції