Тарханкут без полігону

20 жовтня на мисі Тарханкут (Західний Крим) пройшла екологічна акція "Тарханкут без сміття".

Тарханкут
(Фото: Дайв-клуб "Команда Екс")
20 жовтня на мисі Тарханкут (Західний Крим) пройшла екологічна акція "Тарханкут без сміття", яка вже три роки підряд проводиться за ініціативою дайв-клубу "Команда Екс" на початку і в кінці курортного сезону. Мета акції — збереження і очищення унікальної природної території, а також привертання уваги громадськості до екологічних проблем західного Криму, повідомляє дайв-клуб "Команда Екс".

Цього року ініціатором акції виступив Оленівська сільрада спільно з програмою цивільної ініціативи. Проходила вона під девізом "Ракетному полігону — ні, Національному парку — так!". Приводом для проведення акції під таким девізом послужила ухвала Кабінету міністрів України про створення на території Тарханкутського національного парку ракетного полігону. Проти створення нового полігону на Тарханкуті, який є заповідною зоною, виступили Чорноморська районна рада, Оленівська і Окунівська сільські ради, "зелені", екологи Криму і місцева громадськість, а також шанувальники екстремальних видів відпочинку, що з'їхалися зі всієї України: дайвери, спелеологи, парапланеристи, туристи.

На акції голова Оленівської сільської ради Юрій Щелек передав журналістам копії документів Міноборони з вимогою розмістити на Тарханкуті, ракетний полігон, а також копії документів про створення Тарханкутського національного парку. "Люди пішли під воду, пройшли по берегу і прибрали сміття, яке нам залишилося від літа. Але якщо там буде полігон, про сміття вже говорити не доведеться", – переконаний сільський голова. Він нагадав, що сесії Оленівського і Окунівського сільрад виступили проти розміщення полігону.

Тарханкут
(Фото: Дайв-клуб "Команда Екс")
В даний час паралельно із збором підписів на веб-сторінці акції ведеться "живий" збір підписів під відкритим листом до президента України з вимогою відмінити розпорядження Кабміну про відведення під полігон 480 гектарів прибережної території.

Кримська Республіканська Асоціація "Екологія і Мир" вважає неприпустимим розміщення військового полігону на Тарханкуті.

Вони вимагають від місцевих, кримських і українських властей:

– встановити межі існуючих заповідних об'єктів Тарханкута;

– створити перший в Криму Тарханкутській національний природний парк, встановити межі всього парку і зон абсолютної заповідності всередині парка.

Тарханкут
Голова Оленівської сільської ради Юрій Щелек. (Фото: Дайв-клуб "Команда Екс")
"26 жовтня пройде сесія Чорноморської районної ради, і всі підписи з рішеннями сесій ми направимо у Верховну раду, в Кабмін і президентові", – повідомив глава сільради Оленівки.

22 жовтня відбулася прес-конференція міністра оборони Анатолія Гріценко, на якій він відзначив, що оборонне відомство не ініціювало перенесення військового полігону "Чауда", розташованого біля Феодосії, на мис Тарханкут.

"У жодному випадку це не було рішення, яке виходило як ініціатива Озброєних Сил, – нас повністю влаштовує той полігон, який є", – підкреслив Гриценко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: