Татари скаржаться на дискримінацію з боку України

Кримські татари скаржаться в ОБСЄ на дискримінаційну політику української держави.

Кримсько-татарські громадські організації звертаються до Верховного комісара ОБСЄ з прав людини Рольфа Екеуса "у зв`язку з дискримінаційною політикою української держави, що дедалі посилюється, відносно кримсько-татарського народу".

Акції протесту кримських татар
УНІАН
Кримські татари вважають, що влада України й АРК дискримінують їх.
Як наголошується в тексті звернення, оприлюдненого прес-службою Меджлісу, "за останні роки в політиці української держави і влади Автономної Республіки Крим посилилася тенденція неприйняття самої проблеми, а в багатьох випадках і заперечення прав кримських татар".

"Це виявляється і відносно їхніх колективних прав як цілісного етносу, чиєю територією формування і єдиним місцем історичного помешкання є Крим, і відносно їхніх індивідуальних прав – прав людини", - йдеться в документі.

На думку авторів звернення, в тих випадках, коли кримські татари намагаються відстоювати свої конституційні і національні права, "вони випробовують войовничу протидію як з боку низки громадських і воєнізованих утворень шовіністів, так і підтримуючих їх корумпованих місцевих властей, що привертають судові і правоохоронні органи".

"А близькі до владних кіл засоби масової інформації нагнітають антикримсько-татарську істерію, пропагуючи і морально підтримуючи такі провокаційні дії. Донині зібрані сотні фактів адміністративного і судового переслідування кримських татар, різних провокацій і залякування в їх відношенні, зокрема таких, під час яких застосовувалася холодна і вогнепальна зброя, незаконні затримання, арешти та інші репресивні заходи", - підкреслюється у зверненні.

Автори звернення наполягають на тому, що "в 2006 році в Бахчисараї і в Судаку, в 2007 році в Сімферополі і прилеглих районах сталися відкриті бандитські напади і рейдерські атаки на кримських татар".

Крім того, "в ході двох останніх драматичних подій, що мали місце в листопаді 2007 року в Сімферополі (вул. Балаклавська) і на плато гори Ай-Петрі, постраждали десятки кримських татар". "В ході наперед спланованої на Ай-Петрі близько тисячі добре навчених і озброєних людей у формі міліційного спецназу вкрай жорстоко побили до півсотні кримських татар, застосувавши при цьому спецзасоби і вогнепальну зброю", - вважають автори звернення.

"Реакція посадовців держави і Автономної Республіки Крим на заяву Меджлісу кримсько-татарського народу від 6 листопада 2007 року у зв`язку з висловленими подіями демонструє відсутність намірів уряду України засудити жорстокі дії співробітників МВС України і притягти до кримінальної відповідальності посадовців, які безпосередньо керували звірячим побиттям цивільних громадян. Це засудження могло бути розцінене кримсько-татарськими громадськими організаціями як початок перегляду політики дискримінації кримських татар в Криму", - зазначають вони.

Проте такі кроки, на думку авторів звернення до ОБСЄ, не були зроблені. "І кримські татари одержали ще один, притому надзвичайно серйозний мотив вважати, що українська держава не має ні бажання, ні волі вирішувати їхні численні, зокрема політико-правові проблеми», - зазначається в документі.

Тому представники кримсько-татарських громадських організацій просять Верховного комісара ОБСЄ з прав людини звернути пильну увагу на події, що відбуваються в Криму, організувавши систему моніторингу за дотриманням прав людини в АРК; а також використати всі інші засоби, що є в його розпорядженні, і можливості для захисту конституційних та національних прав кримських татар.

ВідеоКримські татари вимагають конкретних дій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: