Татусі в декреті: в Україні чоловікам хочуть спростити процедуру виходу у відпустку по догляду за дитиною

Дата публікації
Перегляди
650
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Татусі в декреті: в Україні чоловікам хочуть спростити процедуру виходу у відпустку по догляду за дитиною

Фото: Pexels

Депутати хочуть забезпечити рівні можливості батьків та матерів щодо виходу в декрет.

В Україні депутати взялися спростити процедуру виходу чоловіків у відпустку по догляду за дитиною. Бо деяким нині працедавці могли і відмовити. Як альтернативу пропонують ще й двотижневий оплачуваний відпочинок по народженні малечі. Відповідний законопроєкт уже готують до другого читання.

Про це йдеться 2 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Так, депутати хочуть забезпечити рівні можливості батьків та матерів щодо виходу в декрет. На термін до трьох років. Аби працедавці чоловікам відмовляти не змогли. Бо зараз ті з перешкодами на практиці інколи зіштовхуються. Відповідний законопроєкт проголосували у першому читанні.

Але експерти тішитися татусям аж надто не радять. Мовляв, у законопроєкті немає жодного слова про скасування двох довідок, які вимагають від батька-декретника. З місця роботи про те, що мама знову стала до праці, і що виплати допомоги по догляду за дитиною їй припинено.

"Проєкт передбачає те, що ця відпустка буде рівним правом. Але поки що не конкретизується стосовно цих двох довідок. Можливо, цей закон буде доопрацьовуватися", - каже юристка громадської організації Надія Йолкіна.

Та навіть якщо усі правові колізії виправлять, чи багато татусів захочуть піти в декрет? ТСН запитала думки чоловіків:

  • "Чоловіки мають заробляти гроші";
  • "Якби у моєї дружини була така ж зарплата як у мене, пішов би".

Депутати хочуть спростити процедуру виходу чоловіків у декретну відпустку

Депутати хочуть спростити процедуру виходу чоловіків у декретну відпустку

Юрист Віталій Дудін вважає, що чоловіки, які заробляють більше, масово надовго вдома засядуть навряд. Бо це, на його думку, може бути не вигідним для родини.

"Все, що отримає родина, - це 860 гривень на місяць і буде ще одноразова виплата близько 10 тисяч грн. Загальна сума близько 40 тис. грн", - пояснює він.

Але навіть ті татусі, що не готові піти у довготривалий декрет, таки матимуть змогу побути зі своїми малюками. Адже зміни передбачають і нову спеціальну, а не щорічну як нині,  оплачувану відпустку. Тривалістю до 14-ти календарних днів.

"Чоловікові, дружина якого народила. Або ж це може бути батько дитини у разі, якщо вони не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але вони пов'язані спільним побутом", - пояснює юристка громадської організації Надія Йолкіна.

Щоправда, використати її потрібно не пізніше, як протягом трьох місяців від народження дитини.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
650
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація