Таємна операція в Чечні 1996 року обернулася масовим вбивством

Екс-офіцер ФСБ розповів про таємну операцію спецслужб 1996 року в Чечні, коли спецназівці вбили співробітників Червоного Хреста, розкидавши в госпіталі документи убитих раніше чеченців, щоб створити видимість нападу бойовиків.

Колишній офіцер ФСБ в інтерв'ю британській газеті The Times розповів про таємну операцію секретного підрозділу спецслужб, яка була проведена наприкінці 1996 року в Чечні.

Як стверджує майор ФСБ Олексій Потьомкін, який нещодавно емігрував на Захід, нібито в ході цієї спецоперації в селі Нові Атаги були вбиті шість співробітників госпіталю міжнародного Червоного Хреста, в тому числі громадяни Канади, Іспанії, Голландії, Норвегії та Нової Зеландії. Офіційно російська влада звинуватили в злочині чеченських бойовиків.

Проте, як заявив Потьомкін, він сам був одним з учасників опергрупи спецназу ФСБ, що складається з 14 чоловік, і особисто брав участь у цій операції.

За словами колишнього офіцера ФСБ, диверсійною групою командував капітан Севастьянов. Спочатку спецназ знищив групу чеченських бойовиків, після чого бійці отримали наказ перевірити госпіталь, який знаходився в місцевій школі. Увірвавшись туди, спецназівці вирішили, що співробітники Червоного Хреста, які спали там - це бойовики і відкрили по них вогонь.

Як доказ цього Потьомкін надав британському виданню розшифровку радіопереговорів диверсійної групи "Заслон" з центральним командуванням. У розшифровці під кодовим позначенням Трохим проходить начальник диверсійної групи капітан Севастьянов.

Як стверджує Потьомкін, у результаті спецназівці розкидали в госпіталі документи убитих раніше чеченців, щоб створити видимість нападу бойовиків. Розслідування щодо вбивства не проводилось, і справа була зам'ята.

Як вважає The Times, якщо тепер вбивство персоналу госпіталю Червоного Хреста в Чечні все ж таки вдасться розслідувати, родичі загиблих зможуть подати судові позови до Росії.

Раніше версію про те, що вбивство скоїли російські військові, висував Ахмед Закаєв. Як заявив чеченський сепаратист, правоохоронні органи Чечні розкрили цей злочин ще в 90-х.

За його словами, генпрокуратура Чечні неодноразово зверталася до російської сторони з проханням розслідувати інцидент у Нових Атагах. Як переконаний Закаєв, злочин був не випадковим, як стверджує Потьомкін, а спланованою акцією.

На думку Закаєва, Потьомкіну невигідно говорити правду, так як вийде, що він брав участь у свідомо запланованій операції проти гуманітарної міжнародної організації.

Закаєв упевнений, ніякого міжнародного скандалу у зв'язку з викриттями Потьомкіна не буде. Ніхто Росії висувати жодних претензій з приводу цього злочину не буде. Швидше за все російська влада звинуватить перебіжчика, що він, щоб отримати політичний притулок в Європі, цю історію вигадав.

Читайте також:

Вперше опубліковано щоденник росіянина, який воював в Чечні

Кадирова обрали генсеком Всесвітнього конгресу чеченців

Пентагон спалив 9500 книг мемуарів про війну в Афганістані

Кадиров "повісив" на лідера бойовиків цунамі в Індії та знищення Хіросіми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: