"Таємна операція" в Україні: Київ міг видати Ізраїлю палестинського інженера, який загадково зник

ЗМІ шукають докази причетності Ізраїлю до загадкового зникнення з території України палестинського інженера, техдиректора електростанції Гази Дірар Абу-Сісі.

ЗМІ шукають докази причетності Ізраїлю до загадкового зникнення з території України палестинського інженера, техдиректора електростанції Гази Дірара Абу-Сісі. Зокрема, експерти саме з цим пов'язують демонстрацію Ізраїлем підкреслено дружнього відношення до Києва.

Як нагадує "Независимая газета", на цьому тижні Ізраїль відвідав прем'єр Микола Азаров. За три дні перебування представникам офіційного Києва вдалося домовитися з ізраїльськими колегами про безліч напрямів співпраці.

Експерти не виключили, що однією з додаткових причин стрімкого розвитку українсько-ізраїльських політичних відносин і бізнес-контактів стало успішне співробітництво спецслужб.

Про зникнення технічного директора електростанції Гази стало відомо на початку березня. Він зник 19 лютого з поїзда, що прямував з Харкова до Києва, і, як заявила ізраїльська група "А-Мокед", що захищає права палестинців, знаходиться в ізраїльській в'язниці "Шікма" в околицях Ашкелона з дня зникнення.

Відомо, що 18 лютого Дірар Муса Абу-Сісі сів у 6-й вагон потяга Харків - Київ. За версією сайту "Хамаса", в аеропорту "Бориспіль" він повинен був зустрітися зі своїм братом, якого не бачив близько 15 років, з тих пір, як перебрався з родиною в сектор Газа (за іншими джерелами, Абу-Сісі прожив у Газі 12 років).

За цими даними, брат Дірара прилетів до Києва з Нідерландів. Відповідно до розповіді дружини Абу-Сісі, що посилається на провідників, через дві години після того, як її чоловік сів у потяг, в його купе зайшли двоє чоловіків, пред'явили посвідчення співробітників спецслужб і відвели Дірара в невідомому напрямку. Але провідники 6-го вагону поїзда Харків - Київ підтвердити ці відомості відмовилися.

Управління в'язниць Ізраїлю заявляє, що не має інформації про місцезнаходження Абу-Сісі, а Служба загальної безпеки відмовляється від коментарів, посилаючись на постанову суду, що наклала заборону на публікацію даних про долю Абу-Сісі.

Громадянка України Вероніка Абу-Сісі, дружина зниклого, звинуватила ізраїльську розвідку Моссад в причетності до викрадення чоловіка. Вона говорила також, що її чоловік перебуває на державній службі і ніяк не пов'язаний з терористичними організаціями. За словами Вероніки, її чоловік не відноситься до числа багатих бізнесменів і навряд чи міг привернути увагу злочинців.

Вона впевнена, що Моссад викрав її чоловіка, так він був "серцем" і "мозком" електростанції в Газі. На її думку, ізраїльтяни хотіли даними викраденням завдати шкоди стратегічному об'єкту в Газі.

Версія дружини зниклого інженера з Гази видається сумнівною, оскільки в Ізраїлю є всі можливості для контролю над електростанцією в Газі, крім того, судячи з наявної інформації, її чоловік не збирався повертатися до Гази, а шукав притулку на Україну.

Крім того, міжнародні агентства наводять слова колишніх товаришів по службі Дірар Абу-Сісі і його сусідів у Газі, які говорять, що, швидше за все, Дірар був прихильником "Хамаса", бо інакше він би не зміг зайняти пост заступника начальника і технічного директора електростанції в Газі.

25 лютого Міністерство внутрішніх справ Палестинської автономії направила офіційне звернення до глави МВС України з приводу зникнення 42-річного Дірара Муси Абу-Сісі.

У цьому зверненні зазначалося, що Абу-Сісі народився в 1969 році в Йорданії, є дипломованим електротехніком (у 1994 році закінчив університет "Збруджі"), крім того має вчений ступінь Київського державного університету (захистив дисертацію в 1999-му).

Також повідомляється, що Абу-Сісі, батько шістьох дітей, який провів у Газі 12 років, намагався отримати українське громадянство.

Читайте також:

Азарова в Ізраїлі посвятили у лицарі Ордена Гробу Господнього

У Лівії зникли знамениті діви-амазонки, які охороняли Каддафі

ВІДЕО ізраїльського ві-джея стало хітом лівійської революції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: