Тейлор: треба 2 роки поговорити про НАТО

Посол США в Україні Уїльям Тейлор вважає, що на дискусію щодо необхідності приєднання до НАТО буде потрібно 1-2 роки.

Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Уїльям Тейлор вважає, що на дискусію в українському суспільстві щодо необхідності приєднання до НАТО буде потрібно 1-2 роки.

Про це Посол сказав сьогодні, відповідаючи на запитання студентів Київського міжнародного університету.

Вільям Тейлор
УНІАН
Уїльям Тейлор впевнений, що приймати рішення щодо вступу до НАТО Україна повинна самостійно
На думку Тейлора, через 1-2 роки після обговорення цього питання, проведення інформаційних кампаній, українці зможуть відповісти для себе на запитання, що таке Альянс. Після цього, відзначив Посол, уряд може подати заявку на приєднання до НАТО, після чого почнеться процес приєднання.

При цьому посол підкреслив, що це автоматично не гарантує вступу України в НАТО, зазначивши, що деякі країни Європи після оголошення про своє бажання вступити до Альянсу витратили на це декілька років.

Водночас, зазначив Тейлор, якщо українці погодяться інтегруватися до Альянсу, то НАТО надаватиме допомогу в цьому процесі.

Посол підкреслив, що українці в цілому мають дуже різні точки зору щодо НАТО, але це рішення не повинно залежати ні від європейців, ні від росіян. Він також підкреслив, що у будь-якому випадку рішення залишається за Україною, і ні сам Альянс, ні США не можуть підштовхувати Україну.

Тейлор також підкреслив, що якщо Україна виступить проти інтеграції до Альянсу, ніхто її не примушуватиме до вступу.

Окрім цього, Тейлор відзначив, що багато людей в Україні виросли, коли існував Варшавський договір, а НАТО сприймалося як ворог. За словами Посла, за цей час НАТО сильно змінилося, і на сьогоднішній день Альянс – це, в першу чергу, клуб країн, які розділяють однакові цінності в сфері безпеки, економіки, політики, міжнародних відносин.

Також НАТО відповідає на сучасні виклики, такі як тероризм, кіберзлочинність та інші, сказав Тейлор.

Посол США підкреслив, що українці повинні знати, що означає бути країною, яка входить в НАТО, оскільки вступ до Альянсу не означає автоматичне розміщення на своїй території військових баз НАТО, необхідність посилати своїх військовослужбовців у зони конфлікту, розміщувати на території країни озброєння Альянсу.

При цьому Тейлор підкреслив, що всі рішення в НАТО ухвалюються консенсусом – усі 26 членів повинні погодитися з ухваленням певного рішення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: