Телефони екстреного виклику зміняться

Споконвічні номери екстреного виклику - "01", "02", і "03" - стають іншими, і першими до новації звикати киянам.


Уже з 5-го вересня швидку, міліцію, і вогнеборців у столиці викликатимуть за тризначним номером. Згодом така заміна відбудеться по усій країні. Додається, власне, лише одиничка попереду. Вогнеборці - 101, міліція - 102, швидка -103. Якщо хтось забуде потрібний номер, то може звернутися до довідкової за новим номером - 109. У такий спосіб вітчизняна телефонія інтегрується до Європи, пояснює Укртелеком. На теренах Старого Світу нуль - це вихід на міжміський з’вязок.

Коли людина, наприклад, приїздила з Європи до України, вона не розуміла, чому треба набирати вісімку. Нуль дозволяє вийти на міжміський зв’язок, тому цю цифру треба вивільнити, два нулі - на міжнародний. Щоб ми працювали в такому єдиному просторі, це необхідно було зробити. Зі зміною номерів плутанини може побільшати, а до технічних негараздів додасться людський фактор.

Утім, панікувати не варто. Деякий час після запровадження нових номерів система працюватиме в перехідному режимі. Якщо ви помилково наберете той-таки 01, ввічливий електронний голос підкаже вам правильний номер, або виклик автоматично переадресується, куди треба. 

Аби такі необхідні цифри засвоїли усі, перехідний період має тривати не менше 2-3 років, кажуть психологи. Але вже з нового року одвічні "01”, "02”, "03” остаточно підуть в історію. Ще й доведеться звикати до європейського нуля замість традиційної міжміської вісімки.

ВідеоЧому номери 01, 02, 03 змінять?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: