Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Телефони у взутті та SIM-карти в горіхах: українські в’язні тисячами отримують заборонені предмети і можуть планувати втечі

Останній гучний випадок у Миргороді буде ретельно досліджений.

У Миргороді на Полтавщині триває перевірка через втечу із приміщення суду озброєного обвинуваченого. Цей випадок нагадав про існування проблеми заборонених предметів в українських тюрмах і СІЗО, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Підсудний Віталій Суржан утік із Миргородського районного суду, де встановлені ґрати на вікнах та камери спостереження. Під час перерви його подруга передала обвинуваченому пістолет, котрим той погрожував конвою. Лише на третій день після втечі правоохоронці затримали жінку, водія і конвоїра, а самого Суржана шукали шість днів і впіймали у Києві.

ВідеоНа Полтавщині, де минулого тижня з будівлі суду втік Віталій Суржан, триває службова перевірка

Телефони у взутті та сім-карти в горіхах. На такі хитрощі йдуть рідні та знайомі ув’язнених аби передати їм заборонені речі. На Полтавщині, де минулого тижня втік з будівлі суду Віталій Суржан ще триває службова перевірка, чому під час перерви з підсудного зняли наручники. 

На Полтавщині, де минулого тижня з будівлі суду втік Віталій Суржан, триває службова перевірка

Експерт із правосуддя Роман Куйбіда переконує, що зняття наручників з Суржана не було порушенням, бо самі наручники – це порушення прав людини у суді. "В інших країнах я спостерігав, що навіть по тяжким злочинам там одна особа – поліцейський. І ніяких кліток немає. І навіть скляних ось цих боксів", - розповів він. У Мін’юсті ж вважають, що запобігти таким втечам покликана заборона ув’язненим мати мобільні та контроль над їхніми дозволеними телефонними розмовами і зустрічами. "Ми за цей рік вилучили по системі більше восьми тисяч телефонів, які заборонені для використання. Під час розмов може йти і певний тиск, і певне розголошення інформації", - пояснив заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Але рідні та друзі засуджених йдуть на різні хитрощі, аби передати їм заборонену техніку. В Лук’янівському СІЗО видають посилки двічі на тиждень. Відкривають та перевіряють їх при адресатові, знаходять – різне. "Ми в кішки-мишки граємо. Вони ховають, а ми шукаємо", - розповів заступник керівника відділу режиму охорони Лук’янівського СІЗО Олег Дуднік. Щойно підсудний потрапляє за паркан, відповідальність за затриманого лягає на плечі МВС, кажуть у Мін’юсті. Тож до зали судових засідань та назад етапують конвойні підрозділи поліції та Національна гвардія.  "З судами у нас велика проблема з охороною. Кожен день в судах дуже багато засуджених, яких треба конвоювати і охороняти. Ми постійно це робимо, але це має робити судова служба спеціальна, яка, на жаль, чомусь не створюється", - пояснив прес-секретар МВС Артем Шевченко.

Фотогалерея У Чернигові поліцейські продавали наркотики у СІЗО (3 фото)

Будь-які деталі щодо конвою в поліції не розголошують, але зрозуміло: що небезпечніший злочинець, то більше конвоїрів його охороняють. Створити окрему судову охорону в Україні мали ще на початку 2018 року. Зараз у парламенті розглядають зміни до законопроекту, що дозволить їй запрацювати. У Державній судовій адміністрації називають головну відмінність майбутньої судової охорони від нинішньої. "Це буде військове формування. Це будуть люди військові, відповідно, з військовими званнями", - заявив голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.

У бюджеті на службу передбачили 1 мільярд гривень. Але є уточнення: за конвоювання і надалі відповідатиме МВС, а судова служба охоронятиме суди та надаватиме персональну охорону учасникам судового процесу. "Але все таки виключити будь-який людський фактор неможливо. Сказати, що будь-яка судова охорона буде давати 100 % гарантії – неможливо", - переконаний Куйбіда. Наразі щодо епізоду в Миргородському суді поліція проводить службову перевірку. У відомстві кажуть, що інколи такі інциденти трапляються – головне, що оперативно змогли знайти втікачів. Інцидент буде відтворено та досліджено, аби запобігти подібним втечам у майбутньому.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції