Телеоператор, який знімав перші години Чорнобильської катастрофи, два роки виборює пенсію

Через зйомки аварії на ЧАЕС у Мартиненка різко погіршилося здоров'я і йому ампутували ногу.

Телеоператор Анатолій Мартиненко, який знімав перші години Чорнобильської катастрофи, і досі ходить по судах виборювати свою чорнобильську пенсію. Посвідчення чорнобильця він має, а от Пенсійний фонд платити належне не хоче. 12 липня мало відбутися чергове судове засідання у цій справі, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Зйомки катастрофи на ЧАЕС для Мартиненка вилізли боком – здоров'я різко стало погіршуватися три роки тому. Через діабет йому ампутували ногу і вставили в очі штучні кришталики. Відмовили нирки – він відвідує гемодіаліз.

Лікування коштує 8 тисяч гривень на місяць. А в нього лише три тисячі пенсії. Два роки телеоператор судиться з Пенсійним фондом. Нарешті суд вирішив, що Мартиненко має отримувати 12 тисяч, але Пенсійний фонд подав апеляцію.

Юристи Пенсійного фонду кажуть, що новий закон не передбачає для Мартиненка більшої пенсії, а суд першої інстанції помилився.

4 вересня 1991-го Анатолій Мартиненко зняв ще один історичний кадр – перший український прапор над Верховною Радою. Та сьогодні прапор перемоги телеоператору підняти не вдалося – суд перенесли на два тижні. Достойної пенсії поки що не буде.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

ВідеоТелеоператор, який знімав перші години Чорнобильської катастрофи, досі бореться за "чорнобильську" пенсію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: