Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Темні сили не зупинять": Парубій озвучив час проведення об’єднавчого церковного собору

На думку керівника парламенту, єдину церкву буде створено вже в листопаді.

Церковне об’єднання має відбутися вже в листопаді. Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За його словами, собор має відбутись до кінця місяця. "Ми впевнено йдемо до нашої вікової мети у створенні єдиної православної церкви. І підписана угода дає мені впевненість сподіватись, що вже до кінця листопада буде проведено всеукраїнський об’єднавчий собор. І я впевнений, що жодні темні сили не зможуть зупинити цей процес", - наголосив керівник парламенту.

ВідеоПарубій вважає, що Об'єднавчий собор в Україні має відбутися до кінця місяця

Церковне об'єднання вже в листопаді. Собор має відбутись до кінця місяця, - про це сьогодні говорив спікер верховної ради Андрій Парубій. А пришвидшить процес угода між Україною і Вселенським патріархом, яку напередодні підписав президент Порошенко. 

Парубій вважає, що Об'єднавчий собор в Україні має відбутися до кінця місяця

До заходу активно готуються ієрархи Київського патріархату та УАПЦ. У Московському патріархаті заперечують можливість своєї участі в об’єднавчому соборі. Прискорити процес має угода між Україною і Вселенським патріархом, яку напередодні підписав президент Петро Порошенко. Саме завдяки цьому Парубій сподівається на швидкий розвиток подій.

Нагадаємо, 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб Томос було надано відповідно до канонів церкви. Після того в Московському патріархаті заявили, що керівники УПЦ-КП і УАПЦ Філарет і Макарій не зможуть висуватися в предстоятелі об'єднаної церкви. Однак у Київського патріархаті невдовзі цю інформацію спростували. Архієпископ УПЦ-КП Євстратій Зоря заявив, що участь в об’єднавчому соборі братимуть лише ті, хто звернувся до Вселенського патріарха з проханням надати Томос про автокефалію. За його словами, нема підстав для участі в зібранні митрополита Онуфрія та архієреїв Московського патріархату, які виступають проти автокефалії. Представник УПЦ МП архієпископ Климент 5 листопада в інтерв’ю грецькому церковному виданню категорично відкинув можливість участі УПЦ МП в об’єднавчому соборі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції