Температурні скринінги та костюми біологічного захисту. У МОЗ озвучили заходи безпеки з евакуації українців з Китаю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пасажири летітимуть у масках, а за їхнім станом стежитимуть медики

Виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін під час брифінгу детально розповів про заходи безпеки під час евакуації українців з епіцентру коронавірусу – міста Ухань у китайській провінції Хубей.

За його словами, наразі для карантину людей, яких привезуть до України, розглядається Київська область, однак роботи ще ведуться.

"Поки ми не впевнимося, що ці заклади готові, евакуація неможлива, адже треба забезпечити всі необхідні умови", - наголосив він.

У МОЗі поки не можуть підтвердити точну дату рейсу з евакуйованими. Вона має стати відома сьогодні ввечері після внутрішньої наради низки українських міністерств. Кузін додав, що прилетіти літак може до "Борисполя", а може і до інших аеропортів. Екіпаж літака, який перевозитиме українців із зони зараження коронавірусом, складатиметься з 16 осіб. 

"Пілоти, бортпровіднки, техніки, які будуть безпосередньо займатися обслуговуванням повітряного судна. І також буде певний медичний персонал, який буде забезпечувати надання медичної допомоги. Це два лікаря і медична сестра", - додав він.

Весь екіпаж буде використовувати одноразові костюми біологічного заходу та інші засоби, відповідно до керівництв ВООЗ. З евакуйованими українцями проводитимуть інструктаж, а в літаку вони перебуватимуть у масках. Якщо ж під час польоту комусь з пасажирів стане зле, то екіпаж і медики матимуть певний алгоритм дій щодо його відсадки.

"Ми розраховуємо, що такі особи будуть проходити двократний температурний скринінг перед посадкою, за це буде відповідальна влада Китаю. Після цього в них буде додатковий температурний скринінг перед приїздом сюди. Будуть виділені додаткові два автобуси: спеціальним рейсом їх заберуть з-під трапу літака і повезуть до місця обсервації", - сказав Кузін.

Водії таких автобусів також будуть у костюмах біологічного захисту. І літак, і автобуси пройдуть дезінфекцію у посиленому режимі, що дозволить повторно використовувати їх без ризиків вже за 3-4 години.  

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 139 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції