Темпи поширення коронавірусу в Україні йдуть на спад - українські вчені

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
2452
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Темпи поширення коронавірусу в Україні йдуть на спад - українські вчені

Фото: УНІАН

При цьому, число госпіталізованих дітей віком до 9 років залишається непропорційно високим.

В Україні протягом останнього тижня спостерігають стабільне уповільнення динаміки поширення коронавірусу. Зменшується не тільки кількість нових випадків, але й показники летальності та госпіталізації.

Про це у своєму звіті заявляють вчені Національної академії наук України.

"За тиждень 21-27 квітня стабільно зменшується кількість нових виявлень на день зі швидкістю близько 260 випадків на добу, або 14% за тиждень. Почалося також зменшення кількості нових летальних випадків, але зі значно меншим відносним темпом спадання. Ймовірно, пройдено пік летальних випадків, приведених до дат подій", - зазначають у заяві.

Повільні темпи зменшення смертності від COVID-19 також спостерігаються у інших країнах:

"Відносно повільні темпи зменшення смертності також спостерігаються у країнах Східної Європи з динамікою, схожою на українську (це Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія). Позитивність зразків тестів протягом останнього тижня знизилася з 29,1% до 26,1% на тлі зменшення обсягів тестування, що є  індикатором позитивної динаміки", - акцентували спеціалісти.

 Вчені Національної академії наук України також додали, що окрім зниження числа випадків хвороби та позитивності тестів, знижується число нових госпіталізацій та загалом зайнятих ліжок:

"Хоча загальна кількість ліжок у лікарнях також зменшується досить швидко, але ліжка у відділеннях інтенсивної терапії звільнюються значно повільніше. Число госпіталізованих дітей віком до 9-ти років включно лишається непропорційно високим, порівняно з рівнем госпіталізації молодих людей віком 10-19 років. Зниження захворюваності у регіонах стало синхроннішим, що вказує на збільшення ролі факторів національного рівня на тлі факторів регіонального рівня", - підсумували у заяві.

Нагадаємо, у ВООЗ розповіли, як пандемія вплинула на вакцинацію в Україні. Через коронавірус, який стрімко розвивається, нещеплених дітей може стати ще більше.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2452
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація